Vozíčkáři se spustí střemhlav z Nuseláku!

16.04.2013 22:40

The Tap Tap, kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu, pokoří další bariéru. Společně s dalšími handicapovanými učiní historicky první pokus o slanění vozíčkářů z Nuselského mostu. Adrenalinem tak odstartují první ročník festivalu „Pojď dál“, jímž oslaví 100. výročí Jedličkova ústavu v Praze. V sobotu 4. května v 11:00 se všichni sejdeme na „Nuseláku“ a budeme svědky něčeho jedinečného, neuvěřitelného, šokujícího i dojemného.

Jedličkův ústav a školy letos slaví 100 let a slavit se bude celý rok! Jedna z největších oslav výročí se uskuteční v sobotu 4. května 2013 a darem bude první ročník festivalu „Pojď dál“, který otevře Jedličkárnu široké veřejnosti. Festival pořádá občanské sdružení Tap a kapela The Tap Tap na Vyšehradě, v prostorách Jedličkova ústavu a jeho blízkého okolí. Kromě pořádající kapely zahraje Čechomor a Tam Tam Batucada.
 
„Bude to show plná napětí, strachu, ale i radosti z překonávání sebe sama. Chceme dokázat nejen sobě, ale i vám, že dokážeme mnohem víc, než na co vypadáme. Chodit neumíme a umět nebudeme, ale leccos jiného ano, a tak toho chceme využít a ukázat se v situacích, které se od nás nečekají. Budeme rádi, když nám přijdete fandit. Vstup je zdarma, nečekáme víc, než že nám budete držet palce,“ sdělila mluvčí projektu Jana Augustinová.
 
POJĎ DÁL - festival, který bourá bariéry
                                                                                                                                        
Na adrenalinové slaňování vozíčkářů, které festival zahájí, naváže za doprovodu bubnů kapel The Tap Tap a Tam Tam Batucada veselý taneční průvod do JÚŠ. Následovat bude ukázka dalších sportovních aktivit lidí s handicapem, jako například lukostřelba, jízda na trojkolce, hod koulí, nebo Boccia. Odpoledne bude patřit hudbě. Čechomor, Tam Tam Batucada, The Tap Tap a hosté. A to nejlepší na závěr. The Tap Tap pokřtí své zbrusu nové CD Moje Volba. Album nese název podle stejnojmenného hitu, který přímo pro kapelu napsal Jarda Svoboda ze skupiny Traband.
 
Více informací naleznete na následujících odkazech:
 

Jana Augustinová

Klíčová slova: