VozejkMap se opět rozrostl

A to díky spolupráci s Klubem českých turistů, který vydal brožuru, kde jsou vyznačeny vozíčkářské trasy včetně jejich dostupnosti.

V databázi  VozejkMap tak přibyly například  tyto trasy:

Mariánským údolím

Krajem Emy Destinnové Lutová trasa 1

Krajem Emy Destinnové Lutová trasa 2

Kolem Boleveckých rybníků v Plzni trasa 1

Kolem Boleveckých rybníků v Plzni trasa 2

Královéhradeckými lesy trasa 1

Královéhradeckými lesy trasa 2

Okolo Rehabilitačního ústavu Hrabyně

Okolo Františkových Lázní trasa 1

Okolo Františkových Lázní trasa 2
 

V České republice existuje možnost vyrazit na výlet s invalidním vozíkem po různých značených trasách. Hendikepovaní turisté také mohou objevovat krásy naší země a zažít příjemný výlet s kamarády či rodinou. Díky skvělé práci Klubu českých turistů je k dispozici přes sto kilometrů turistických tras pro vozíčkáře, které nabízejí různou obtížnost a nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu. Tyto trasy jsou rozděleny podle regionů a mohou vést například okolo rybníků nebo v příměstských lesoparcích.

 Některé jsou lehce sjízdné a zvládnou je hendikepovaní turisté sami, zatímco u jiných tras je doporučeno vyjet s doprovodem.

Pro vozíčkáře jsou velmi důležité, také hendikepovaní turisté chtějí být aktivní a prozkoumat krásy přírody. Většina z nich je umístěna v krásných krajinách, což znamená, že vozíčkáři mohou vidět mnoho přírodních krás, jako jsou lesy, kopce, řeky a jezera.

Všechny hendikepované turisty bychom tedy rádi navnadili, aby využili těchto vozíčkářských tras zmapovaných KČT napříč republikou a prožili příjemný výlet s rodinou či přáteli.

Zdroj: Vozejkov.cz

 

 

Klíčová slova: