Vodní sporty pro děti s handicapem

Vodáckého kurzu Střediska rané péče v Pardubicích se zúčastnilo 21 dětí. 

Ptáte se, zda se mohou děti s handicapem věnovat vodáckému sportu? To, že to lze, se snaží každoročně dalším a dalším dětem ukázat zaměstnanci Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s.

Dne 3. 7. 2021 se uskutečnil již osmý jednodenní vodácký kurz pro rodiny s dětmi s handicapem. Na soutoku Labe a Chrudimky v Parku Na Špici v Pardubicích se sešlo pod vedením lektorky Mgr. Dagmar Doležalové z firmy Ká-servis 21 dětí z 12 rodin z celého Pardubického kraje.

Přes svůj tělesný, mentální či kombinovaný handicap si vyzkoušeli sportovní dovednosti na lodi či raftu, seznámili se s vodáckým vybavením i technikou pádlování. Hlavně však strávili báječné chvíle v nádherném prostředí s dalšími členy rodiny.

Rodiče se přesvědčili, že i jejich děti mohou sportovat a smysluplně trávit volný čas a prožívat radostný život, stejně jako jejich zdraví vrstevníci. Tento kurz se uskutečnil v rámci projektu „Vodní sporty pro děti s handicapem“, který získal významnou podporu také z grantu Foxconn X-DAY. Poděkování patří všem donátorům, zaměstnancům SRP i dobrovolníkům.

 

Blanka Brandová

Klíčová slova: