Velký průzkum o životě seniorů

Před dvěma lety přinesl 3207 vyhodnotitelných odpovědí, kolik jich bude nyní? Anonymní dotazník je zaměřen na současný život seniorů, na aktivity před vznikem pandemie a na to, jak hodnotí sami sebe.

Seniorů je i v ČR stále více, žijí rozmanité životy, v různém životním stylu a s různými aktivitami každý den. Pro lepší znalost toho, jak starší lidé žijí a co dělají, potřebujeme informace přímo od seniorů – od vás. Dotazník je určen pouze lidem od 60 let věku výše.

Podobný dotazník nám před dvěma lety vyplnilo 3207 seniorů, nyní jsme připravili nový. Neptáme se ani na Covid, ani na politiku. Nezjišťujeme vaše jméno ani název bydliště ani telefonní číslo, celé dotazování je zcela anonymní.

Musíme vás však v souladu s platnou legislativou požádat o souhlas se zpracováním osobních údajů. Tím, že dotazník vyplníte, vyslovujete souhlas. Výsledky mohou pomoci jak ve vědecké práci na Karlově univerzitě, tak při dalším utváření státní politiky v podpoře stárnutí. 

Zajímá-li vás, o co jde a chcete-li nám pomoci, klikněte na tento odkaz: Dotazník. Bohužel není možné, abyste vyplňování přerušili a třeba druhý den se k němu vrátili. Je třeba vyplnit jej najednou (nebo si ho aspoň nechat otevřený jen na přestávku).

Prosím, vyhraďte si na vyplňování čas (někdo 30, někdo 45 minut), aby vaše ani moje práce nepřišly nazmar.

Oldřich Čepelka

Klíčová slova: