V Praze a Středočeském kraji začala jezdit další speciální taxislužba pro vozíčkáře

05.01.2012 18:52

Od 4. ledna mohou vozíčkáři v Praze a středních Čechách využít nově vzniklé služby, která je ve větších zahraničních městech naprosto běžná, avšak ne tak ve středočeském regionu. Společnost nabízející své služby na stránkách www.taxiprovozickare.cz disponuje dvěma vozidly Volkswagen Caddy, která jsou vybavena nájezdovou plošinou a speciálními bezpečnostními pásy s elektronickým jištěním. Převážená osoba si může sama zvolit, jestli zůstane během cesty sedět na svém vozíku, či si přesedne na sedadlo. Vozidla jsou přestavěna a homologována tak, aby byla schopna převézt osobu na vozíku a další dva pasažéry.

„Kromě standardní přepravy osob v rámci Prahy a středočeského regionu nabízíme také odvoz do lázní, na dovolenou, celodenní výlety a další balíčky na míru. Velmi mne těší, že již nyní máme v diáři na leden klientku, která by ráda s kamarádkami navštívila vinný sklípek na Moravě, a dokonce volal i pán, že by se rád po létech s manželkou podíval do Itálie k moři. Bylo až dojemné, s jakou radostí pán začal spřádat plány na dovolenou, když jsem mu potvrdil, že i takovéto služby poskytujeme," uvedl ředitel projektu Jakub Pobořil.

V tiskové zprávě, kterou již převzala řada médií, tvrdí, že v Praze a okolí není aktuálně ani jedno vozidlo s integrovanou nájezdovou plošinou, které by mohlo vozíčkáře rychle a bezpečně naložit a převážet. V tom jsou ovšem jeho informace nepřesné. Na stránkách www.handicap-transport.cz najdou vozíčkáři společný dispečink dvou firem, které mají dohromady čtrnáct speciálně upravaných mikrobusů a svoje služby nabízejí osobám se zdravotním postižením už od roku 1999.

(wr)

Klíčová slova: