V Kladrubech plavali znovu kanál La Manche

04.02.2014 16:25

Region – Už posedmé se vnořili do bazénu kladrubského rehabilitačního ústavu účastníci štafety složení nejen z klientů ústavu, aby zdolali vzdálenost rovnající se maratonu mezi francouzským a britským pobřežím.

Tradiční akci nazvali organizátoři příhodně novoroční Kladrubský La Manche 2012. Ústředním mottem akce je heslo ­ není nutností být rychlejší, ale je úžasné se do Kladrubského La Manche zapojit.
"Letos historicky poprvé poplavou přes La Manche paralelně pacienti dvou rehabilitačních ústavů. Rehabilitační ústav Kladruby poskytl pravidla organizace La Manche Rehabilitačnímu ústavu Hrabyně," řekla organizátorka štafetové plavby Štěpánka Foxová a doplnila,že Kladrubský La Manche měří 33,6 kilometrů, což představuje 1344 bazénů.
Před šesti lety, kdy tradice kladrubského La Manche vznikla, si organizátoři nebyli jistí, zda bude v silách plavců štafetu dokončit. Spekulovalo se nad průměrnou rychlostí celé štafety i nad vhodnou hodinou startu. Nakonec padla volba na třetí ranní.
"Přestože je to pro mnohé z nás šílený čas, návštěvnost bazénu v tuto časnou hodinu rok od roku stoupá," uvedla Štěpánka Foxová s tím, že pravidla štafety jsou jednoduchá. Každý plave dle svých možností libovolným stylem a na dráze je vždy jen jeden plavec, který musí být vystřídán bez přerušení plavby.
"Štafetová podoba kladrubské akce je vyjádřením soudržnosti mezi pacienty. Když se zamyslíme nad tím, co musí pacient rehabilitačního ústavu zvládnout, kolik fyzického a psychického vypětí ho stojí dennodenní boj s osudem, jistá paralela s plavcem La Manche je nasnadě," vysvětlila organizátorka důvod, proč plavba vlastně začala.
Na druhou stranu pomyslného Kanálu plavci dorazili kolem půl osmé večer.
Štafetu završil sbor dobrovolných akvabel a břišní tanečnice. V doprovodném programu zahrála skupina Franťák Rock.

Foto: PLAVBA v kladrubském bazénu může být nejen rehabilitační, ale také zábavná.
Foto:Deník/ Zdeněk Kellner

Klíčová slova: