Už jen do konce března se lze přihlásit na jubilejní abilympiádu

28.03.2012 14:31

Dvacátý ročník národní abilympiády, soutěže pracovních schopností a dovedností dospělých zdravotně postižených lidí, proběhne koncem května v Pardubicích.

Národní přehlídka se uskuteční opět v ČEZ aréně. Letos je vypsáno 40 disciplín. Pořadatelé počítají s vyhlášením Abilympionika dvacetiletí a speciální ocenění získá jeden z účastníků počítačových disciplín: vylosovaný jednotlivec si domů odveze kvalitní notebook, který do soutěže věnuje pardubická firma K2P.
Jubilejní abilympiáda se koná ve dnech 25.–26. května. Uzávěrka přihlášek je v pátek 30. března, účastnický poplatek zůstává ve stejné výši jako v loňském roce (600 Kč s ubytováním, 300 Kč bez ubytování). Zájemci se mohou přihlásit výhradně přes internet: seznam disciplín, jejich pravidla i formulář přihlášky jsou na stránkách www.caacz.cz.
 
Organizační výbor České abilympijské asociace pravidelně zasedá od podzimu loňského roku a jeho snahou je připravit významnou akci na vysoké úrovni. Do tisku se chystá obsáhlý bulletin, který zmapuje všechny dosud uskutečněné ročníky, budou zde zajímavé fotografie i vzpomínky hostů, soutěžících, rozhodčích a organizátorů.
 
Všechny disciplíny se tradičně odehrají v hokejové ČEZ aréně, kam bude situován i doprovodný program, jehož součástí bude například lezecká stěna, kterou si budou moci vyzkoušet opravdu všichni. V pátek 25. května se v sousední malé hale uskuteční benefiční koncert populární ostravské kapely BUTY.
 
Už posedmé bude součástí abilympiády výstava rehabilitační a kompenzační techniky a výrobků chráněných dílen, kterou pod názvem ABI-REHA opět zorganizuje náš partner, pardubická agentura PAREXPO.
 
Na abilympiádě bude mít v sobotu 26. května svůj vrchol KORÁLKIÁDA, pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Organizujeme ji ve spolupráci s portálem pro kreativní lidi Potvor.cz a jejím smyslem je nasbírat a získat co nejvíce korálků pro zdravotně postižené lidi.
 
Doporučujeme bedlivě sledovat webové stránky www.caacz.cz, na něž budou průběžně umísťovány všechny potřebné informace.

Filip Novotný
tiskový mluvčí CAA

Klíčová slova: