Únava ze soucitu

Knihu s podtitulem Jak předcházet vyčerpání v pomáhajících profesích vydalo nakladatelství Portál, dva čtenáři Helpnetu ji dostanou zdarma.

Cítíte při práci s lidmi nudu a netrpělivost? Jste při terapii nesoustředění, unavení, díváte se tajně na hodinky? Máte pocit, že jste to samé už slyšeli mockrát? Máte radost, když klient zruší setkání? Pak možná zažíváte únavu ze soucitu.

Autorka Angelika Rohwetter vymezuje, v čem se tento jev liší od vyhoření, deprese a sekundární traumatizace, a nabízí psychologům a terapeutům, ale také sociálním a pedagogickým pracovníkům, jak s takovou únavou pracovat.

Dívá se na problém například z pohledu terapie stavů ega a popisuje, co znamená, když je pomáhající jedinec zraněný nebo bezmocný. Autorka vnímá jako nejdůležitější práci se sebou samým a k tomu předkládá celou řadu metod a technik. Nabízí kazuistiky, různá cvičení a návody pro terapeutickou praxi s klientem i se skupinou.

Více informací o knize je na stránkách Portálu.  Zdarma ji dostanou dva čtenáři, kteří pošlou na adresu info@helpnet.cz mail se svou poštovní adresou a do předmětu uvedou Výhra 137. Vyhrají ti dva, jejichž mail dorazí jako 7. a 13. v pořadí.

Knihu Aktivujte svou psychickou odolnost z minulého kola dostanou Věra Kuřátková z Velkého Meziříčí a Tomáš Chmelař z Prahy.

Klíčová slova: