Týdny duševního zdraví se blíží

FOKUS Vysočina představuje program v Havlíčkově Brodě, Hlinsku a Chotěboři.

FOKUS Vysočina se i letos zúčastní této osvětové multižánrové kampaně o duševním zdraví a o lidech se zkušeností s duševním onemocněním. A to už potřicáté!

Toto kulaté výročí oslavíme rozmanitým programem v Havlíčkově Brodě, Hlinsku i Chotěboři. V letošním roce se tématem akce stal sport, ale také obecně pohyb, který podporuje psychické zdraví. Motto pro letošní rok proto zní: „One game, one soul.“

Festival v Chotěboři:

Na chotěbořském náměstí si budeme povídat s několika zajímavými sportovními hosty. Kdo nás navštíví? Nevidomý triatlonista Ondřej Zmeškal, paradrezurní jezdec Vladimír Votřel a paralympionik ve sportovní střelbě Tomáš Pešek.

Nachystáno bude hned několik workshopů a to nejen sportovních – Tah na branku, Trefa do černého, Psychomat na budku, Arte dílna, Moje pozitivní placka a další. Připravili jsme si i společný workshop Cvičení pro duši, což bude jóga.

"Kdo bude chtít, tak může přijít ve sportovním a s podložkou a zacvičit si s námi," řekla vedoucí střediska Jitka Klepetková.

K poslechu pak zahraje skupina High Five. Další vystoupení bude mít na programu také sportovní a fitness aerobik tým LA Team Chotěboř.

 

Festival v Havlíčkově Brodě:

V Havlíčkově Brodě se sejdeme v Parku Budoucnost, kam zavítá známý parkourista VOVA. Pozvání přijali i hosté Lucie Šaclová Maršánová, reprezentantka v běhu do vrchu, a bývalý kapitán sledgehokejové reprezentace Zdeněk Šafránek.

Své umění předvede FIT Studio 21 a Wu-shu Pelhřimov. K poslechu i k tanci zahraje Martin Bernard. Nesmíme zapomenout na losování o osm voucherů na let letadlem nad Havlíčkovým Brodem. Během celého dne si budou moci návštěvníci vyzkoušet i spoustu workshopů.

 

Festival v Hlinsku:

Středisko v Hlinsku pojalo Týdny duševního zdraví jako fotbalový turnaj, ve kterém se utkají lidé se zkušeností s duševním onemocněním a studenti a žáci místních škol. Chybět nebudou ani workshopy na téma „Sport versus duše“, Psychomat na budku, Retrohrátky a Bubnování.

Hudební vystoupení zajistí Michael Holas.

 

Karolína Zvonařová

 

 

Klíčová slova: