Tatry jsou bezbariérově přístupné i v zimě

10.12.2012 0:12

Osm bezbariérových chodníků vybudovaly Štátne lesy Tatranského národního parku ve spolupráci se společností HARTMANN - RICO.

Vysokohorská turistika v zimních Tatrách nemusí být problémem ani pro děti, které ještě samy nechodí a nechávají se vozit na sáňkách. Bezbariérových chodníků, po kterých se lze v létě pohodlně přesouvat s kočárkem nebo na invalidním vozíku, se zimní uzavírky netýkají a v nadcházejících měsících jsou pro návštěvníky připravené.

V současném období je v Tatranském a Pieninském národním parku dohromady osm chodníků, které nesou označení bezbariérové. Vybudovaly je Štátne lesy Tatranského národního parku ve spolupráci se společností HARTMANN - RICO s cílem především poskytnout hendikepovaným turistům možnost procházet se ve slovenských velehorách. Cesty si oblíbily také rodiče s dětmi v kočárcích, pro které jsou bezbariérové cesty příjemnou alternativou ke klasickým turistickým cestám.

Turistické trasy se v tomto období chystají na zimní sezónu. Přibližně dvě stě kilometrů značených cest nad horní hranicí lesa podléhá zimním uzavírkám. Naproti tomu bezbariérové trasy zůstávají otevřené po celý rok. Pokud rodiče nahradí kočárky sáňkami, mohou bez problémů vzít nejmenší turisty na procházku do tatranských velehor.

Bezbariérové turistické trasy:

Tichá dolina v Oraviciach – lesní cesta značená červenou turistickou značkou
Bobrovecká dolina – lesní cesta značená modrou turistickou značkou
Roháčska dolina – červeně značený turistický chodník vedoucí Roháčskou dolinou k Ťatliakově chatě
Popradské pleso – modře značený asfaltový turistický chodník
Starý Smokovec – Hrebienok – Rainerova chata – červeně značený turistický chodník
Tatranská Javorina – Podmuráň –  zeleně a modře značený turistický chodník
Bielovodská dolina – modře značený turistický chodník
Prielom Dunajca (PIENAP) – červeně značený turistický chodník

Irena Malá

Klíčová slova: