The Tap Tap se chystají do Londýna

16.07.2012 21:12

Po nedávném úspěchu na Slovensku nyní v rámci doprovodného programu LOH míří do hlavního města Anglie.

S sebou kromě jiného přivezou anglickou verzi hymny „Konec světa – zrušeno“. Koncert se uskuteční 21. 7. 2012 od 18:30 v prestižním sále Jerwood Hall.

Konec mayského kalendáře, který připadá na 21. 12. 2012, už se nezadržitelně blíží. Kapela proto ve spolupráci s Českým centrem v Londýně a Magistrátem hl. m. Prahy pojede svou hymnu proti konci světa naučit i britské publikum. Název anglické verze hymny z pera Tomáše Hanáka je „End of the world – canceled“. V angličtině zazní také hit skupiny Monty Python s názvem Always Look on the Bright Side of Life nebo pecka Rehab od Amy Winehouse. Většina členů The Tap Tap se do Londýna dostane letadlem, díky partnerské spolupráci s British Airways. Na dlouhou cestu se vydá také bezbariérový mikrobus, který se kapele podařilo získat díky reportáži ČT v pořadu Reportéři.

Záštitu nad koncertem převzal velvyslanec České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, pan Michael Žantovský, který uvedl: "Je mi potěšením přivítat na zájezdu ve Velké Británii skupinu The Tap Tap, jedinečné hudební těleso, které spojuje vysokou uměleckou kvalitu s obecně prospěšnou činností. The Tap Tap jsou skvělými reprezentanty české kultury i české společnosti."

Ředitel Českého centra v Londýně, pan Ladislav Pflimpfl dodává: „Živé vystoupení kapely The Tap Tap v rámci populárního festivalu živého umění Whitecross Street Festival v prestižním sále Jerwood Hall, který patří světoznámému London Symphony Orchestra, je bezesporu jedním z vrcholů celé právě probíhající, půlroční české kulturní olympijské sezony v Londýně s názvem Czech Open 2012. Celé vystoupení skvěle zapadá do tématu a atmosféry londýnských Her, které slaví naději mladé generace a budoucí perspektivy. Nabízí také příslib a možnosti aktivního zapojení se pro všechny komunity, skupiny i jednotlivce. The Tap Tap právem reprezentuje tuto vizi a otevřenost za Českou republiku na mezinarodní a nyni i londýnské scéně.”

Kapela The Tap Tap

The Tap Tap (www.thetaptap.cz) je kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu, kterou v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupují na velkých i menších českých festivalech, soukromých oslavách i firemních večírcích a díky spolupráci s Českými centry stále častěji vyráží i do zahraničí (Bratislava, Madrid, Varšava, Brusel, Lucembursko). Mezi poslední velké úspěchy patří například nové CD „Párty Na Kolečkách“, nebo již podruhé vyprodaný mikulášský koncert ve Státní opeře, vysílaný v přímém přenosu na ČT1. Osvětový klip "Řiditel autobusu" získal 1. cenu poroty i diváků v soutěži Zlatá pecka a 2. místo v soutěži Louskáček 2012. V současné době se The Tap Tap připravuje na vystoupení v rámci doprovodného programu letních olympijských her v Londýně a na celostátní benefiční akci a happening s názvem "Koncert proti konci světa".

Datum: 21. 7. 2012

Čas: 18:30

Místo: Jerwood Hall (161 Old Street, LSO St. Luke's, London)

Cena: 5 Liber, 2 Libry sleva

Více informací na webu:

www.thetaptap.cz

http://london.czechcentres.cz/cs/

Píseň „End of the world – canceled“ si můžete stáhnot zde:

https://docs.google.com/open?id=0ByttWMFtlHhwbVVweXRqamVhRTA

Jana Augustinová

Klíčová slova: