Středisko rané péče v Pardubicích se stěhuje a zve k návštěvě

Den otevřených dveří proběhne v pondělí 13. 5. 2024 od 9 do 16 hodin.

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s., stejně jako další poskytovatelé sociálních služeb sídlících v prostorách čekajících na rekonstrukci v Bělehradské 389, Pardubicích -Polabinách, se stěhuje do náhradních prostor. Tuto organizaci, která více než 21 let pomáhá rodinám s dětmi s handicapem raného věku (0-7 let) z Pardubického kraje, nově naleznete v Bělehradské 513, Pardubicích-Polabinách.

Jestli si chcete prohlédnout tyto prostory a seznámit se s činností Střediska, zveme vás na den otevřených dveří, který se uskuteční v pondělí 13. 5. 2024 od 9 do 16 hodin.

Dozvíte se, jaké jsou možnosti podpory rodin, které se ocitly v nesnadné situaci, kdy pečují o dítě například nedonošené, s tělesným, mentálním či kombinovaným postižením, s nerovnoměrným vývojem nebo autismem.

Zajímavostí je ukázka canisterapie, přednáška o rozvojovém programu PlayWisely®, ukázka mnoha speciálních hraček a pomůcek na podporu vývoje dětí se specifickými potřebami i tradiční prezentace orientačního vyšetření zraku u dětí přístrojem Plusoptix s praktickou ukázkou a základní sociální poradenství.

Bez pomoci dobrovolníků ze skupiny ORLEN Unipetrol a společností CityZen, ČSOB Pojišťovna i TETRAKTYS a dalších bychom nezvládli vybudovat příjemné prostředí pro zaměstnance a klienty služby raná péče a připravit den otevřených dveří v termínu celorepublikové kampaně Týden rané péče.

Děkujeme třem desítkám nadšených dobrovolníků, kteří malovali, natírali, vyklízeli, pokládali koberce a prováděli drobné údržbářské práce. Tým rané péče se těší na návštěvníky, kteří mohou posoudit, jak se jim to podařilo. Všichni jsou srdečně zváni.

Bližší informace o Středisku rané péče v Pardubicích o.p.s. naleznete na: www.ranapece-pce.cz.

Blanka Brandová

 

 

 

 

Klíčová slova: