Šťastné stáří očima dětí

Letošní 10. ročník výtvarné soutěže pro děti je rozdělena do 3 kategorií podle věku pro díla výtvarná, součástí soutěže je kategorie fotografická, kategorie pro děti se zdravotním postižením a kategorie Tvoříme společně, určená nejen pro jednotlivce, ale především pro školy a domovy pro seniory, které mohou navázat spolupráci.

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Svazem měst a obcí ČR vyhlásila již 10. ročník výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí určené pro děti od předškolního věku do 15 let, jejímž tématem je výtvarné zpracování dětského pohledu na stáří.

Cílem tohoto projektu je snaha o propojení generací a vzájemnou pomoc, odstranění předsudků o stáří a navázání spolupráce mezi školami a domovy pro seniory. Akce se koná pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

„Již desátým rokem malují a kreslí děti z celé republiky, jak vnímají a vidí šťastné stáří. Celorepublikovou výtvarnou soutěží Šťastné stáří očima dětí prošlo v uplynulých ročnících více než 10 000 kreseb, maleb či fotografií, které odkrývají nejen umělecké dětské talenty, ale umožňují nám vcítit se do dětských představ o šťastném stáří,“ komentuje vyhlášení soutěže prezident APSS ČR Jiří Horecký. „Letošní jubilejní ročník má podtitul Čas jako dárek – co jsem zažil/a s babičkou a dědečkem. Chceme tak ještě více podtrhnout důležitost společně stráveného času těchto dvou generací. Obdarovat se vzájemně svojí přítomností je v dnešní době čím dál větší vzácnost.“ doplňuje manažerka projektu Magda Dohnalová.

Soutěž je rozdělena do 3 kategorií podle věku pro díla výtvarná, součástí soutěže je kategorie fotografická, kategorie pro děti se zdravotním postižením a kategorie Tvoříme společně, určená nejen pro jednotlivce, ale především pro školy a domovy pro seniory, které mohou navázat spolupráci.

Výsledkem hodnocení bude vyhlášení 5 nejlepších prací v každé kategorii. Ty vybere odborná porota, ve které zasednou zástupci vyhlašovatelů projektu a výtvarníci (i letos porotě předsedá akademický malíř Kristian Kodet). Oceněna bude i 1 vítězná práce vzešlá z veřejného hlasování na webových stránkách.

Výtvarná díla lze zasílat do 30. června 2019, slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 8. října 2019. Bližší informace o soutěži a pravidla najdete na www.stastne-stari.cz, institut@apsscr.cz.

Generálním partnerem soutěže je HARTMAN-RICO, a. s.

Projekt je součástí Týdne sociálních služeb České republiky (7.–13. 10. 2019).

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.