Sportovní klub vozíčkářů Praha získal patrona

12.02.2012 15:46

Stal se jím Martin Stránský, český dr. House.

Jihlavský rodák, herec Divadla J. K. Tyla v Plzni, McMurphy i Valmont, dabér MacGyvera i svérázného doktora House... ke všem těmto rolím a mnoha dalším si sympatický herec Martin Stránský přibral roli patrona Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Martin Stránský se v mládí rozhodoval mezi kariérou sportovce a umělce. Naštěstí pro české divadlo a film se rozhodl pro umění, ale na sport rozhodně nezanevřel. To dokázal i svým rozhodnutím stát se patronem Sportovního klubu vozíčkářů Praha. 

Sportovní klub vozíčkářů Praha je občanské sdružení tělesně postižených lidí, kteří se rozhodli nerezignovat na svůj osud a bojovat s ním pomocí sportu. V šesti sportovních oddílech (florbal, lyžování, orientační závod, outdoor, potápění a stolní tenis) vozíčkáři z celé republiky dokazují, že na vozíku se dá žít aktivně a smysluplně.

"Sport má velký význam pro všechny. Pro mě osobně sport představuje nezbytnou součást mého života a je to můj největší relax. Vážím si lidí, kteří sportují navzdory hendikepu a je jedno, jestli na vrcholové nebo rekreační úrovni. Ne každý z nás by v sobě nalezl sílu se se svým postižením poprat. Sportovní klub vozíčkářů Praha je sympatické sdružení a já ho rád podpořím, jak jen to půjde," říká Martin Stránský.

"Děkujeme Martinovi za jeho rozhodnutí, které nám udělalo velkou radost," podotýká k tomu Bohuslav Hůlka, předseda Sportovního klubu vozíčkářů Praha. "Obdivujeme herecké i dabérské umění pana Stránského a moc se těšíme na spolupráci s ním," dodává hendikepovaný sportovec.

Bohuslav Hůlka

Klíčová slova: