Spiritualita pro mozek

Knihu s podtitulem Cvičení mysli, těla a duše vydalo nakladatelství Portál, dva čtenáři Helpnetu ji získají zdarma. Ostatní mohou využít slevu 20 procent, která platí ve dnech 23. až 26. května na všechny tituly.

Den D vyhlásil Portál u příležitosti veletrhu Svět knihy, na kterém nakladatelství nebude chybět.

Po staletí pomáhaly duchovní a meditační praktiky lidem stát se vyrovnanějšími, soustředěnějšími a šťastnějšími. Křesťanští světci jako Jan od Kříže či Terezie z Ávily podporovali rozvoj srdce i duše. Nyní víme, že takové návyky prospívají celému člověku.

Autorka se ve své knize, vydané prestižním jezuitským nakladatelstvím Loyola Press, opírá o aktuální výzkumy z oblasti neurologie a psychologie, aby spojila tradiční křesťanskou duchovní praxi s péčí o zdraví a mysl. Díky svému vzdělání a zkušenostem v oblasti rozvoje mozku, pozitivní psychologie a teologie je Anne schopna spojit zdánlivě jednoduché praktiky, jako je soustředěné dýchání, zahradničení, všímavost nebo procházky v přírodě, s pozitivním vlivem, které to má na vaši mysl, tělo a duši.

Její kniha je laskavá, praktická a čtivá, každá kapitola zkoumá konkrétní témata, jako je dech, vděčnost a soucit se sebou a obsahuje jednoduché postupy, které si čtenáři mohou ihned vyzkoušet.
Kniha získala v roce 2021 Illumination Book Award.
Anne Kertz Kernion je americká lektorka, řečnice, vydavatelka motivačních a inspiračních karet a autorka knih. Má titul z křesťanské teologie na Duquesne University, studovala ale také environmentální inženýrství.

Více informací o knize je na stránkách Portálu.  Zdarma ji získají dva čtenáři, kteří pošlou na adresu info@helpnet.cz mail se svou poštovní adresou a do předmětu uvedou Výhra 162. Vyhrají ti dva, jejichž mail dorazí jako 6. a 12. v pořadí.

Knihu Odzbrojte narcistu z minulého kola dostanou Běla Kovaříčková z Kostelce nad Orlicí a Jan Vlček ze Zlína.

Klíčová slova: