Sociálnímu podnikání se na západě Čech daří, dokazuje to SECONDHELP

30.01.2014 19:39

Jak se ukazuje možnosti, jak vést sociální firmu, tu skutečně jsou. To potvrzuje otevření další prodejny secondhandového a outletového značkového oblečení SECONDHELP v Plzni na Borech, které proběhne 3. února 2014 v 9:00! V Plzni se tak bude jednat o druhou prodejnu, kterou provozuje obecně prospěšná společnost s příznačným názvem Možnosti tu jsou, specializovaná na podporu zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním.

SECONDHELP se po Česku rozšiřuje franšízovým způsobem. V pořadí druhá prodejna byla na počátku minulého roku otevřena v Klatovech na Náměstí Míru a po necelém roce fungování získala 1. místo v kategorii obchod roku 2013 v soutěži klatovských provozoven!

„Otevření prodejny v Klatovech bylo pro nás velkou výzvou a o to větší radost z úspěchu máme. Získání titulu „Obchod roku 2013“ nás samozřejmě zavazuje k ještě větší píli.“ uvádí manažer projektu Eduard Řezníček. Kromě Plzně a Klatov je SECONDHELP ve Valašském Meziříčí a o otevření dalších prodejen se jedná.

Mnoho Plzeňanů už dobře zná značkový secondhand SECONDHELP ve spodní části Americké ulice, pár metrů od Café restaurant Kačaba, který provozuje stejná společnost. Od 3. února se s další prodejnou SECONDHELP budou lidé setkávat na Klatovské třídě v Plzni na Borech v bezprostřední blízkosti konečné stanice tramvaje č. 4.

Jak vyplývá z názvu „SECONDHELP T-shirt“ je nová prodejna „speciálkou“, ve které převažuje nabídka triček. Bude jich tu cca 1.000, takže si každý vybere. Tak jako v ostatních prodejnách SECONDHELP, budou i zde pracovat zaměstnanci se zdravotním znevýhodněním.

SECONDHELP v Plzni na Borech zahájí svou propagaci již v pátek 31. ledna tím, že do ulic vyrazí spolupracovníci ve žlutých tričkách a budou v jeho okolí rozdávat letáčky lidem na ulici, ale i „sousedům“ v okolních prodejnách, školách či úřadech. Slavnostní otevření pak odstartuje v pondělí 3. února ráno. Živo by mělo být hlavně na konečné tramvaje č. 4, kde vyroste promo stan SECONDHELP, ze kterého bude k návštěvě zvát moderátor Libor Janíček a ve žlutých tričkách i promo tým. Kromě svařeného vína, které v tomto počasí přijde vhod, bude SECONDHELP rozdávat i vlastní mince, které pak můžou návštěvníci v prodejně utratit. Mincemi je možné platit ve všech franšízových prodejnách SECONDHELP i v Café restaurant Kačaba.

Nezbývá než popřát mnoho úspěchů a srdečně pozvat na slavnostní otevření všechny ty, kteří fandí sociálnímu podnikání, obecně prospěšné společnosti Možnosti tu jsou, stejně tak zájemce o kvalitní značkové oblečení z celého světa.
Obecně prospěšná společnost Možnosti tu jsou je dceřinou společností Diakonie Západ. Více informací získáte na www.moznostitujsou.cz a www.diakoniezapad.cz.

Libor Janíček

Klíčová slova: