Sociální služby na novém portálu

29.01.2012 11:30

Veškeré sociální služby registrované v Jihočeském kraji, seskupené na jednom místě, na dosah několika kliknutí, je možné najít na novém webovém Portálu plánování sociálních služeb Jihočeského kraje.

Prostřednictvím vloženého Katalogu sociálních služeb nabízí první pomoc při orientaci a jednoduše provádí uživatele spektrem poskytovaných sociálních služeb na našem území. Výběrem konkrétního poskytovatele je možné zjistit potřebné základní informace a kontakty.

Jak z názvu portálu vyplývá, soustředí svou pozornost zejména na oblast plánování sociálních služeb na našem území. Hlavním úkolem je slučovat v jednom odkazu aktuální informace o plánování na územích obcí s rozšířenou působností, usnadnit zájemci cestu k nahlédnutí případně stáhnutí aktuálních plánů sociálních služeb nejen jednotlivých obcí, ale také samotného krajského plánu.

Pro aktivní komunikaci s uživateli portálu je určena záložka Diskuze, kde může veřejnost rovnou nalézt odpovědi na své dotazy nebo může nové klást realizačnímu týmu projektu pomocí elektronického formuláře. Diskuze skrývá i uzavřenou část, která má sloužit členům týmu projektu a jeho vzájemné efektivnější komunikaci např. při schvalovacích procesech.
Vedle odkazů na množství souvisejících dokumentů ke stažení a užitečných webových odkazů je také věnován prostor transformaci sociálních služeb a zapojení Jihočeského kraje do pilotního projektu MPSV „Podpora transformace sociálních služeb".

Všechny zmíněné aktivity v sobě zahrnuje nový internetový portál, který vznikl pod hlavičkou individuálního projektu „Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji", reg. č.: CZ.1.04/3.1.00/05.00058. Tento projekt volně navazuje na předchozí „Podpora komunitního plánování sociálních služeb v JčK", proto byl ponechán na původní adrese www.kpjck.cz.

Zdroj: Jihočeský kraj

Klíčová slova: