Sociální rehabilitace v Brně nabízí řadu kurzů

05.06.2013 2:00

Dávky hmotné nouze, pracovně právní minimum, důchodová reforma, finanční gramotnost, jak na pracovní pohovor, komunikace se zaměstnavatelem, to jsou témata Ligy vozíčkářů.

Nevyznáte se ve světě osobních financí? Tápete v pracovněprávních vztazích? Chcete se dozvědět, co je to vlastně ta důchodová reforma a jak se týká právě vás? Sociální rehabilitace Ligy vozíčkářů nabízí pestrou paletu kurzů, které vám pomůžou získat přehled v praktických informacích pro samostatný život. Pokud máte zájem, stačí nás kontaktovat. Semináře jsou zdarma a jsou určeny pro lidi se zdravotním postižením, kteří se nacházejí v nepříznivé situaci.

Nabízíme semináře na téma:

Dávky hmotné nouze – dozvíte se, jak vám může stát finančně pomoct.

Pracovněprávní minimum – budete znát pojmy jako minimální mzda, výpovědní lhůta, zkušební doba a mnohem víc.

Důchodová reforma – dozvíte se, jak funguje 2. pilíř penzijního pojištění, zjistíte, jaké má výhody a nevýhody, abyste se mohli správně rozhodnout.

Finanční gramotnost – seznámíte se s pojmy jako jsou domácí rozpočet, bankovní účty, tipy jak spořit a další.

Jak na pracovní pohovor – nejen, že se dozvíte, jak pohovor probíhá, ale hlavně si ho budete moct vyzkoušet.

Komunikace se zaměstnavatelem –vyzkoušíte si komunikaci se zaměstnavatelem v různých situacích, např. telefonicky, při prvním setkání a další.

Pro bližší informace kontaktujte Hanu Duchoňovou, vedoucí služby sociální rehabilitace (hana.duchonova@ligavozic.cz, mob.: +420 777 010 334, tel.: +420 537 021 485). Více informací najdete ZDE.

 

Klíčová slova: