ŠKODA AUTO a Konto Bariéry vyhlašují další ročník projektu ŠKODA neřídit. Přispívají z něj na řidičáky pro handicapované

Společný projekt ŠKODA AUTO a Konta Bariéry opět podpoří mobilitu osob s handicapem. Z grantového programu ŠKODA Neřídit mohou žadatelé i v letošním roce čerpat příspěvek až do výše 15 tisíc korun na absolvování autoškoly. Uzávěrka žádostí je 15. dubna 2021.

Od začátku grantového programu ŠKODA Neřídit na podzim 2018 již bylo rozděleno 630 tisíc korun mezi 50 žadatelů. Další si mohou o podporu požádat do 15. dubna 2021.

Grantový program ŠKODA Neřídit je určen pro tělesně postižené s průkazem ZTP nebo ZTP/P, kteří doposud nejsou držiteli řidičského průkazu a jejichž handicap umožňuje řídit osobní automobil. Finanční příspěvek na absolvování autoškoly obdrží žadatelé, kteří zašlou přihlášku a budou vybráni komisí složenou ze zástupců ŠKODA AUTO a Konto Bariéry. 

„Mobilita patří k největším bariérám, s níž se lidé s handicapem potýkají. Získání řidičského průkazu je proto pro ně velmi důležité, pomáhá jim k samostatnosti. Proto mám z našeho společného projektu velkou radost,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Důležité informace 

Vyplňte žádost (ke stažení zde) a souhlas se zpracování osobních údajů (ke stažení zde). Oba vyplněné dokumenty zašlete spolu s přílohami do 15. 4. 2021 na adresu skoda-neridit@bariery.cz nebo poštou na adresu Konto Bariéry, Melantrichova 5, 110 00 Praha.  Vyjádření k žádosti uchazeči obdrží  po 25. 4. 2021.     

Konec výzvy: 15. 4. 2021
Nadační rada: 25. 4.2021

Více informací:

 

https://www.kontobariery.cz/Projekty/Firemni-fondy/Skoda-Neridit

https://www.skoda-auto.cz/o-nas/skoda-neridit

 

Sandra Štefaniková

 

Klíčová slova: