Shromáždění Společně za Ukrajinu bude přístupné lidem se sluchovým postižením

V sobotu 24. února se na Staroměstském náměstí od 16 do 17 hodin uskuteční shromáždění Společně za Ukrajinu jako jedna z akcí Dne za Ukrajinu. Pro neslyšící bude tlumočeno do českého znakového jazyka, dále bude zajištěn simultánní přepis do mluvené češtiny. Na podiu vystoupí prezident České republiky Petr Pavel, zástupci pořádajících organizací Šimon Pánek, Mikuláš Kroupa, Mariana Novotná Nachtigallová, Bohdan Rajčinec a především lidé, kteří pomáhají a kterým česká podpora pomohla. 

Video vzkazem shromáždění přislíbil podpořit i britský historik Timothy Garton Ash nebo ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Českou a ukrajinskou hymnu zazpívá dětský sbor Kroky dobra.

Tlumočit bude Monika Boháčková a Farah Curry, simultánní přepis zajistila Česká unie neslyšících - Centrum zprostředkování simultánního přepisu

Tlumočení bude probíhat z podia, doporučujeme přijít včas a najít místa poblíž podia a nebude promítáno na obrazovku. 

Z technických důvodů není možné ani aby na plátně byl simultánní přepis, ten bude zobrazován v online prostředí, na které se dostanete načtením QR kódu, nebo na https://text-on-tap.live/index.html#e=spolu. Pokud tedy budete sledovat simultánní přepis na místě, mějte prosím připraveno vlastní mobilní zařízení s připojením k internetu.

Akce bude natáčena a streamována (živě vysílána), a to včetně tlumočení, pro sledování přepisu je nutní otevřít odkaz v jiném okně. 

Záznam z akce bude dodatečně otitulkován. 

Přístupná opatření pro lidi se sluchovým postižením koordinuje Deaf FriendlyPokud máte nějaké otázky, připomínky, či zpětnou vazbu, který se týká zajištění přístupných opatření, neváhejte se na nás obrátit! Za jakkékoliv podněty jsme rádi: budu@deaffriendly.cz.

Více o akci v programu: https://www.denzaukrajinu.cz/
Nebo na Facebooku: https://fb.me/e/1IbHA96F2

Kateřina Pešková

 

 

 

Klíčová slova: