SENI CUP 2012 už zná své vítěze

28.05.2012 23:28

Stalo se jím družstvo ÚSP Kociánka Brno, které předvedlo skvělé fotbalové výkony.

Další ročník fotbalové ligy postižených osob SENI CUP, který se uskutečnil ve středu 23. května, je úspěšně za námi. Letos zvítězilo družstvo ÚSP Kociánka Brno, které předvedlo skvělé fotbalové výkony. Tradiční fotbalový svátek postižených si nenechaly ujít ani známé osobnosti jako Antonín Panenka, fotbalový internacionál (patron turnaje), Jan Tecl, starosta města Havlíčkův Brod a Irena Lintnerová, viceprezidentka Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR pro ambulantní služby.

Letošní sedmý ročník SENI CUPu tentokrát hostilo město Havlíčkův Brod. Kromě turnajových zápasů tu na účastníky čekal pestrý doprovodný program v podobě vystoupení newfolkových Bedňáků z Čížkovic, kteří předvedli vlastní tvorbu, a skupiny A JE TO, která naopak sáhla po osvědčených hitech jako pohádkových písních Dělání či Není nutno od tandemu Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř a rozezpívala tak hráče i fanoušky.

O poutavé momenty nebyla rozhodně nouze. Fotbalové týmy se snažily podat ty nejlepší výkony a to se jim úspěšně dařilo. Za některé fotbalové výměny by se nemusel stydět ani Manchester United. Celá akce však nebyla jen o sportu, nechyběla např. autogramiáda patrona Antonína Panenky. Za zmínku dále stojí i to, že v sedmileté historii turnaje je družstvo Kociánka teprve třetím ústavem, které turnaj vyhrálo. Zároveň se mu podařilo vyhrát i doplňkovou soutěž Kdo nejrychleji vysaje dlouhým brčkem kelímek limonády.

 letošní ročník SENI CUPu se postaral o zvýšení popularity fotbalu mezi postiženými a široká veřejnost měla příležitost si uvědomit, že lidé s mentálním a fyzickým postižením mají také právo i schopnosti účastnit se sportovních utkání a začlenit se tak do normálního společenského života. „SENI CUP 2012 dal obyvatelům sociálních ústavů sportovní smysl života, každý, kdo se zúčastnil, byl vlastně vítězem a mohl pocítit soutěžní atmosféru, teamového ducha, radost ze sportovního výkonu a bezvadnou zábavu,“ říká Josef Křenek ze společnosti Bella Bohemia, která turnaj pořádá.

Klíčová slova: