Seminář proti zadluženosti

10.05.2012 19:26

Bezplatný kurz určený osobám se zdravotním znevýhodněním, jejich blízkým, seniorům a lidem v evidenci úřadu práce proběhne v Olomouci.

V centru Olomouce proběhne ve dnech 17. a 18. května kurz s názvem „Zodpovědně k financím“ zaměřený na prevenci a řešení zadluženosti. Bude určen osobám se zdravotním znevýhodněním, jejich blízkým, seniorům a lidem v evidenci úřadu práce. Všichni účastníci mohou přijít zdarma, díky podpoře z projektu Abeceda rodinných financí.
 
„V našich sociálních službách se stále víc setkáváme s finančními potížemi. Nevyhýbají se ani lidem, kteří pobírají důchody nebo dávky a příspěvky. Z nich ale splácet úvěry je velmi těžké.“ Uvádí Mgr. Ivana Herzogová, ředitelka sdružení InternetPoradna.cz. „Proto jsme se rozhodli kvůli prevenci nabídnout těmto lidem vzdělávání v této oblasti. Vzhledem k rostoucí nezaměstnanosti, která také přináší náročnější řízení rodinného rozpočtu, jsme se rozhodli nabídnout školení i této skupině spoluobčanů.“
 
Školení bude rozděleno do dvou dnů a jeho celková doba bude 12 hodin. Povede jej Ing. Andrea Gogelová, ekonomka a pedagožka. Probíraná témata budou přizpůsobena účastníkům semináře, součástí je i drobné občerstvení pro účastníky. Posluchači se naučí sestavit jednoduše domácí rozpočet a zvýší si povědomí o tom, co je nutné znát v oblasti půjček a smluv. Budou seznámeni i s tím, na co si dát pozor při uzavírání smluv o půjčce. Cílem kurzu je prevence předlužení občanů města.
 
Přihlášení na seminář bude možné prostřednictvím on-line formuláře na www.iporadna.cz nebo emailem: kristyna.sklenarova@iporadna.cz,neboosobněvnašíorganizacinaZtracená36,Olomouc.V případě, že byste tento seminář nestihli a téma vás zajímá, sdružení bude pořádat ještě opakování semináře.
 
Pokud patříte mezi osoby se zdravotním znevýhodněním, jejich blízké nebo seniory, a řešíte již hlubší problémy s dluhy, je možné se obrátit bezplatně na Poradnu pro osoby se zdravotním znevýhodněním a seniory (o.s. InternetPoradna.cz), Ztracená 36, Olomouc. Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc@iporadna.cz a Skype: poradna.pro.ozz
 
 
Klíčová slova: