Sdružení na pomoc dětem s handicapy nabízí zaměstnání

Hledá sociálního pracovníka do centra denních služeb v Komunitním centru Motýlek v Praze.

Sdružení podporuje již 20 let rodiny s dětmi se zdravotním a sociálním znevýhodněním. Přidejte se k nám, budete mít jedinečnou příležitost pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují :-)

Náplň práce:

- poskytování podpory klientům se zdravotním znevýhodněním ve věku 6 – 23 let s cílem rozvoje jejich dovedností a návyků, které jsou potřebné v běžném životě, dále podpora klientů při navazování a udržení sociálních kontaktů i při aktivním trávení volného času (pracujeme formou individuální i skupinovou, příležitostně vyjíždíme s klienty i na pobytové akce); více o aktivitách CDS a s tím související pracovní náplní na www.motylek.org  (žlutá záložka v horní liště)

- jednání se zájemci o službu (v případě sociálního pracovníka), individuální plánování poskytování služby, vedení další dokumentace související s poskytováním služeb klientům atd.

Požadujeme:

- sociální pracovník - VOŠ nebo VŠ vzdělání podle kvalifikačních požadavků dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách nebo studium takového oboru, případně kvalifikace odpovídající pozici pracovník v sociálních službách

- trestní bezúhonnost a dobrý zdravotní stav

- kvalitní písemný projev a znalost práce na PC

- motivaci a vhodné osobnostní předpoklady pro práci s klienty se zdravotním znevýhodněním (především mentálním, kombinovaným, poruchou autistického spektra) - např. porozumění jejich potřebám, respekt k jejich individualitě, kreativitu, komunikační a organizační schopnosti; dále praktický přístup k řešení problémů, schopnost týmové i samostatné práce, sebereflexi, zodpovědnost, odolnost proti stresu

- ochotu pracovat převážně v odpoledních hodinách po - pá (do 17:00) a cca 1-2 týdně do 18 hodin, účast na víkendových pobytech (cca 4 x ročně) či týdenní pobytech (cca 1 - 2 ročně) s klienty na naší chatě Lužanka v Horní Světlé v Lužických horách

- praxe s cílovou skupinou je výhodou

Nabízíme:

- pracovní úvazek 0,75 tzn. 30 hod. týdně

- měsíční mzdu za 0,75 pracovního úvazku 22.275 Kč (odpovídá 29.700 Kč za plný úvazek)

- různorodou a smysluplnou práci, možnost uplatnění vašich znalostí, dovedností a kreativity

- práci v přátelském pracovním kolektivu a zkušené organizaci kladoucí důraz na kvalitu poskytovaných služeb

- podporu při zaškolování, průběžné metodické vedení, bezplatné další vzdělávání a supervizi, knihovnu s odbornou literaturou (tzn. možnost profesního růstu v zavedené organizaci)

- příjemné pracovní zázemí (zcela nově zrekonstruované prostory, objekt bývalé MŠ obklopený zahradou)

- dobrá dopravní dostupnost (bezprostřední blízkost stanice metra trasy B Rajská zahrada)

- smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení (máme zájem o dlouhodobější spolupráci)

- 5 týdnů dovolené a sick days

- možnost ohřátí pokrmů v plně vybavené kuchyňce

- teambuldingové akce na naší chalupě v Lužických horách

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis a motivační dopis do 31.5. 2021 na email jelen@motylek.org . Výběrové řízení je více kolové. K osobnímu pohovoru budou přizváni vybraní uchazeči. Nástup co nejdříve, nejlépe ihned.

 

Klíčová slova: