S brejlema nebo bez brejlí

Benefiční koncert, na němž vystoupí v pražském klubu Jazz Dock 26. listopadu od 19 hodin bluesová zpěvačka Juwana Jenkins, písničkářka Mucha a pražská funková kapela United Heads, letos podpoří ranou péči.

Koncert bude oslavou 30. výročí od vzniku rané péče v České republice. Večerem provede Anatol Svahilec a nebude chybět ani bohatá tombola. Výtěžek bude věnován na ranou péči – službu, kterou EDA poskytuje rodinám dětí od narození do sedmi let, které trpí zrakovým nebo kombinovaným postižením. 

Výtěžek benefičního koncertu bude věnován rané péči, sociální službě, kterou EDA poskytuje v Praze, Středočeském, Ústeckém a Pardubickém kraji. Raná péče oslaví v příštím roce 30. výročí od svého vzniku v České republice a koncert v Jazz Docku bude první oslavou významného výročí.

Službu nabízí EDA v rodinách, kde se narodí dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením.

„Už samotný název služby - raná péče - vypovídá o tom, jak důležitou roli hraje při jejím poskytování čas. Rodina nás potřebuje hned na začátku, když se ukáže, že miminko má nějaký zdravotní problém. V tu chvíli je důležité poskytnout rodičům podporu, ukázat jim, co mohou udělat pro své dítě, aby se dobře rozvíjelo, ale také, co mohou udělat pro sebe, aby složitou situaci, na kterou je nikdo nepřipravil, zvládli,“ přibližuje význam služby vedoucí rané péče EDA Jana Ježková.

Tombola nabídne atraktivní výhry

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na losování tomboly. Díky šťastnému losu mohou získat masáže, večeře, powerbanky, dárkové balíčky a poukazy, knihy či kuchyňské vybavení a mnohé další.

Lístky na koncert v hodnotě 250 nebo 350 korun jsou dostupné přes SMS ticket. Více informací o akci je k dispozici na webových stránkách EDY https://eda.cz/cz/o-nas/co-je-u-nas-noveho/jazz_dock_2019.

Záštitu nad akcí převzala Mgr. Milena Johnová, radní Hlavního města Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví.

EDA cz zajišťuje ranou péči, provozuje krizovou linku a speciálně pedagogické centrum

Posláním organizace EDA cz, z. ú., je pomáhat rodinám dětí se specifickými potřebami zvládat složité životní situace. EDA je oporou rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým a dalším postižením. Poskytuje profesionální sociální službu rané péče, a to již od roku 1990. Působí ve čtyřech regionech České republiky a aktuálně pomáhá ve 260 rodinách.

Poradkyně rané péče EDA jsou odbornice na péči o děti se zrakovými a kombinovanými vadami a rozvoj jejich dovedností. Organizace vydává publikace a zpravodaj, vyvinula aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky na tabletech, vzdělává rodiče i další specialisty a zastává názor, že odborníkem na péči o vlastní dítě má být rodič a ne instituce.

EDA také provozuje krizovou linku a chat EDA 800 40 50 60 pro rodiny, které se potýkají s těžkým úrazem dítěte, závažnou diagnózou či postižením. V roce 2015 rozšířil služby o Speciálně pedagogické centrum EDA.

 

Michaela Poláková

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.