Run and Help odstartoval

Chartitativní běh Konta Bariéry má letos netradiční podobu, běhat a pomáhat je možné až do 12. července 2020.

Šestý ročník Run and Help neboli Běhání, které pomáhá, odstartoval kvůli opatřením proti šíření korona viru netradičně. Letos se neběhá na školních hřištích, ale proběhnout se a pomoci může letos každý kdekoli a kdekoli.

Výtěžek opět pomůže lidem s handicapem, především dvanáctileté Lucii, která po autonehodě potřebuje speciální protézu ruky. Patronkou ročníku je česká horolezkyně Klára Kolouchová. 

Kouzlo projektu Konta Bariéry spočívá v tom, že si ho všichni účastníci upraví na míru. Každý rok na jaře se projektu účastní desítky škol a školek, které běhají pro děti s handicapem. Vzhledem k okolnostem letos Konto Bariéry přišlo s novinkou - tzv. virtuálním během. Do projektu se tedy může zapojit kdokoli, kdekoli a kdykoli.

Minimální startovné je 20 Kč a délka trati je zcela libovolná. Není nutné běžet, stačí se projít s rodinou nebo kamarády. Běhat a pomáhat je možné až do 12. července 2020.

„V tak trochu jiné době zkoušíme tak trochu jinou formu pomoci. Pojďte do toho s námi, každý metr, každá koruna pro Lucku se počítá,“ vyzývá ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

"Ještě minulý rok jsem o tomto čase běhala po Himalájích,“ říká česká horolezkyně Klára Kolouchová, "letos běhám pro dobrou věc. Run and Help je skvělý projekt a já jsem jeho hrdou patronkou. Je to jednoduché - nazujte si tenisky a vyrazte,“ doplňuje Klára.

Lucka (12) přišla následkem těžké autonehody o ruku. Speciální bionická protéza, kterou Lucce doporučil protetik, stojí 1,4 milionu korun. Konto Bariéry proto pro Lucku otevřelo sbírku na svém transparentním účetu č. 17111444/5500 pod variabilním symbolem 10620.

Předchozí ročník nadchnul desítky skupin, které mezi sebou dohromady vybraly celkem 1,8 milionu korun. Neúspěšnější byla společná akce 5. ZŠ Mladá Boleslav, 4. ZŠ a MŠ Mladá Boleslav a ZŠ a MŠ Dalovice, kde účastníci dohromady přispěli 333 tisíc korun. Celkem se za pět let vybralo přes 6 miliónů korun. Pomoc přitom nikdy není imaginární. Každý účastník ví, komu konkrétně příspěvek pomůže.

Registrace https://www.kontobariery.cz/Projekty/Projekty-Konta-BARIERY/Run-and-Help/Run-and-Help-2020-(1)/Registrace

Více informací www.runandhelp.cz

Petra Seberová

Klíčová slova: