Rodina základ péče o osoby s duševním onemocněním

Projekt spolku A DOMA je určen lidem s duševním onemocněním starším 18 let a jejich rodinám, které žijí na území hl. m. Prahy. 

Trápí vás nebo vašeho blízkého duševní onemocnění a nevíte jak dál? 

Vznikají v rodině v důsledku duševního onemocnění vašeho blízkého konflikty?

Pokud jste odpověděli na některou z výše uvedených otázek „ano“ je tento projekt určen právě Vám.

Jak vám pomůžeme? 
Osoby s duševním onemocněním podpoříme v samostatnosti a lepším zapojení do každodenního života. Zaměříme se na komplexní podporu prostřednictvím neurostimulačních cvičení, individuální a skupinové psychoterapie.

Nově využijeme i technologie biofeedbacku. V rámci individuální podpory ušité na míru může osoba s duševním onemocněním využít i odborníky v oblasti ergoterapie, fyzioterapie, sociální práce, tréninku paměti a dalších.  

Rodině pomůžeme zajistit podporu psychoterapeuta a budovat dobré vazby nejen mezi pečujícími, ale i osobou s duševním onemocněním.

Odborníci multidisciplinárního týmu (rodinný průvodce, konzultant pro odlehčení péče, psychoterapeut, ergoterapeut, sociální pracovník, fyzioterapeut, trenér paměti, mediátor, právník a další) budou poskytovat praktické instruktáže, rozhovory a návody, jak řešit různé rodinné situace či péči o osobu s duševním onemocněním.

Poskytneme vám prostor k řešení náročných situací ve svépomocných skupinách či skupinové psychoterapii. Další možností podpory pečujícím jsou mikrokurzy, které budou obsahovat témata, jež rodiny samy označí za potřebné řešit. 

Projekt je určen lidem s duševním onemocněním starším 18 let, a jejich rodinám, které žijí na území hl. m. Prahy. 

Veškeré aktivity jsou v rámci projektu poskytovány zcela ZDARMA.

V případě zájmu volejte na telefonní číslo: +420 725 319 208 nebo email: rodinazakladpece@a-doma.cz a my Vám poskytneme pomocnou ruku.  

Projekt Rodina základ péče o osoby s duševním onemocněním CZ.03.2.X/0.0/0.0/18_095/0011252 je spolufinancován prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR a potrvá do 31. 4. 2022. 

 

Klíčová slova: