Revma Liga získala ocenění mezi neziskovkami

Cenu za pomoc pacientům, profesionalitu i komunikaci získala včera (18. 1.) pacientská organizace Revma Liga Česká republika, která se věnuje péči o pacienty s revmatickým onemocněním. Soutěž Neziskovka roku pořádala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Revma Liga ČR se ve své kategorii Malá neziskovka umístila na stupních vítězů, a to na celkovém 2. místě.

„Do soutěže bylo přihlášeno více než 50 neziskových organizací, které pomáhají lidem. Nečekali jsme se, že se umístíme tak vysoko. Je to pro nás obrovská motivace pokračovat dál v naší práci a zlepšovat se,“ říká koordinátor Revma Ligy ČR David Kříž. 

Odborná porota v soutěži Neziskovka roku hodnotila především profesionalitu organizace, rozdělení jejich financí i komunikaci s lidmi. Revma Liga ČR dlouhodobě usiluje o pomoc a lepší péči pro více než 250 tisíc pacientů, kteří v Česku trpí revmatickými onemocněními.

Aktuálně připravuje pro pacienty nové webové stránky, kde přehledně najdou informace k nejčastějším revmatickým nemocem, jako je revmatoidní artritida, systémová sklerodermie či systémový lupus. 

„V letošním roce chceme také spustit webovou platformu, kde pacienti najdou užitečné tipy pro cvičení nebo duševní hygienu,“ dodává Kříž.  

Revmatická onemocnění se nejčastěji projevují postižením pohybového aparátu, tedy kloubů, páteře, ale i svalů a vazů. Zasaženy mohou být také vnitřní orgány, například plíce, ledviny či srdce. Pro zdraví pacientů je zásadní odhalit nemoc včas a ihned ji léčit. I to je jedním z hlavních cílů Revma Ligy ČR. 

O Revma Lize ČR 

Revma Liga ČR je společnost lidí s revmatismem, jejich rodinných příslušníků a přátel. Jejím cílem je zlepšení života lidí s revmatoidním onemocněním. Členové Revma Ligy ČR bojují za plnohodnotný, rovnoprávný život zdravotně postižených. Snaží se prosadit strategické změny v oblasti léčby revmatických nemocí tak, aby byli pacienti léčeni včas a efektivně, aby znali svá práva a povinnosti a aby spolupracovali na vlastní léčbě.

Revma Liga ČR spolupracuje s mezinárodními organizacemi stejného zaměření, je vyhledávaným a rovnocenným partnerem pro pacienty, lékaře, zdravotníky i státní správu a má pobočné kluby a skupiny po celé České republice. Svou činností motivuje pacienty a ukazuje zdravé populaci svět očima revmatiků. Heslem ligy je: Revma si nevybírá, ale spolu to zvládneme. Více informací na www.revmaliga.cz.  

Dominika Cardová

 

 

Klíčová slova: