ReStart Česko spuštěn

11.10.2012 0:41

Cílem programu je podpořit vznik online projektů, které mohou přinést reálnou společenskou změnu. Uzávěrka přihlášek je 22. října.

ReStart Česko je určen k řešení problémů především v oblastech veřejného prostoru, transparentnosti, efektivity či legislativy. Cílem je propojit aktivní občany, neziskové organizace a technologické odborníky a vytvořit webové a mobilní aplikace s konkrétním dopadem a užitkem.

„ReStart Česko chce upozornit na možnosti a sílu internetových řešení, které mohou ovlivňovat společnost a vyvolávat kýžené změny. Budeme potěšeni, když najdeme originální nápad, ale podpoříme i vylepšení již stávajícího projektů, " říká projektová manažerka Anna Filínová.
Uzávěrka přihlášek je 22. října 2012. Poté komise vybere sedm nejzajímavějších nápadů, které budou dovedeny do beta verzí. Při jejich prezentaci pak odborná veřejnost vybere tří vítězná řešení, která získají grant, aby mohly být skutečně spuštěny a uvedeny v život. Podrobnosti: www.restartcesko.cz.
Prezentace ze zahájení programu ReStart Česko a zároveň zdroj inspirace můžete najít zde: http://restartceskarepublika.techsoupglobal.org/page/inspirace.
 
 
TechSoup Global:
Americká nezisková organizace TechSoup byla založena v roce 1987 na podporu vzdělávání v oblasti počítačových technologií, podporujících filantropické aktivity po celém světě. ReStart se uskutečnil také v Rumunsku na Slovensku, příští rok jsou v plánu tři balkánské země.
Sdružení VIA:
Vzděláváním, poradenstvím a poskytováním služeb podporuje profesní růst neziskového sektoru. Zprostředkovává neziskovým organizacím on-line fundrasing a softwarové dary od IT firem.
 
 
Klíčová slova: