Půlmaratonu se zúčastní rekordní počet běžců dobré vůle

29.03.2012 17:21

Připojil se k nim i  handicapovaný sportovec Miroslav Motejzík, výnos z charitativního běhu půjde na pomoc lidem se zdravotním postižením.

Letošní Hervis ½ Maraton Praha poběží 273 běžců dobré vůle, kteří zastupují Nadaci Olgy Havlové a běží za ty, kteří běhat nemohou. Na trati bude běžce podporovat extremní sportovec Jan Škrabálek, který se stal jejich patronem. K běžcům dobré vůle se také připojí handicapovaný sportovec Miroslav Motejzík, který se stal Sportovní osobností roku 2011 ve Strakonicích. Výnos z charitativního běhu půjde na pomoc lidem se zdravotním postižením.
 
Pro mě je ve sportu vůle strašně potřebná, a protože s ní neustále pracuji, tak zjišťuji, že dobrá vůle je potřebná nám všem,“ zdůvodňuje Jan Škrabálek, proč se stal patronem běžců dobré vůle. „Těším se na viděnou s běžci dobré vůle na prvním velkém závodě, Pražském 1/2 maratonu, kde bych osobně chtěl pokořit hranici 1h20min,“ dodává extrémní sportovec.
 
Na letošním Hervis ½ Maraton Praha startuje rekordní počet běžců dobré vůle v celkovém počtu 273 sportovců. V loňském roce se Hervis ½ Maratonu Praha účastnilo 143 běžců dobré vůle. Nárůst běžců je jak v řadách jednotlivců, tak firem, které sestavují většinou štafety nebo týmy. Nejpočetnější skupinu tvoří opět zaměstnanci ČSOB, kterých bude letos na startu rovných 200. ČSOB přispěje za každý kilometr uběhnutý zaměstnanci 100 korun.
 
Na trati Hervis 1/2 Maraton Praha zastoupí běžce dobré vůle také handicapovaný sportovec Miroslav Motejzík. „Běhat pro charitu je to nejmenší, co můžeme udělat. Tak pokud máme tu možnost, měli bychom ji využít a podpořit ty, kterým to pomůže,“ říká Miroslav Motejzík ze Strakonic, kterého před více než šesti lety srazilo auto, kvůli čemuž přišel o část levé nohy. Navzdory tomu se dál věnuje sportu, zúčastnil se Nova Author Cupu, Jizerské 50, dvakrát jel na kole dvousetkilometrového Krále Šumavy a zúčastnil se závodu Vinařský bike 50. Prozatímním sportovním vrcholem M. Motejzíka je ½ Ironman Doksyman. Letos se M. Motejzík připravuje na maraton a také na soutěž Ironman, která se koná v srpnu.
 
Nadace Olgy Havlové projekt Běžci dobré vůle realizuje již třetím rokem a za tuto dobu na konto pomoci handicapovaným putovalo více než půl milionů korun. Vybrané finanční prostředky jdou zejména na nákup nezbytných zdravotnických pomůcek, digitálních sluchadel pro neslyšící či invalidních vozíků. Každý, kdo chce lidi se zdravotním postižením podpořit, se může registrovat na sportovní akce nebo přímo přispět na veřejnou sbírku Dobra není nikdy dost č. účtu 625 625 625 /0300. Více informací o charitativních sportovních aktivitách lze nalézt na nových webových stránkách www.sportprocharitu.cz.
 
Monika Granja
 
 
Klíčová slova: