Průvodce zákony pro rodiče na rok 2023

Rozsáhlou publikaci vydalo Aperio, ke stažení je zdarma.

Mateřská, rodičovská dovolená, rodičovský příspěvek, ošetřovné, výpověď, výživné, přídavky na dítě… Máte jako rodiče problém vyznat se ve všech předpisech, zákonech a pravidlech? Aperio právě vydalo aktualizovaného Průvodce zákony pro rodiče na rok 2023.

Na téměř 300 stránkách najdete přehledné, čtivé a srozumitelné shrnutí právních předpisů souvisejících s rodičovstvím, nechybí v něm ani vzory žádostí, užitečné odkazy a kontakty či psychologické tipy. Ke stažení v PDF je zcela zdarma zde.

„Rodiče často nevědí, na co mají nárok či jak postupovat v konkrétních situacích v průběhu rodičovství. V našem Průvodci zákony najdou všechny důležité informace, které během rodičovství budou potřebovat – od mateřské přes ošetřovné až po pracovní podmínky. Mezi nejvyhledávanější témata patří například výdělečná činnost během mateřské a rodičovské dovolené a ošetřovné a nemocenské,‟ popisuje Miloslava Kramná, koordinátorka Aperio poradny. 

„Změny v zákonech sledujeme v průběhu celého roku a rodiče o nich informujeme prostřednictvím našehoblogunewsletteru a sociálních sítí,“ dodává Miloslava Kramná. 

Rodiče tuto bezplatnou službu vítají, za rok 2022 si Průvodce zákony v PDF stáhlo více než 1800 rodičů, přes 360 tisíc rodičů našlo potřebné informace v online verzi příručky. Příručku často využívají také rodinná centra a odborní poradci. 

„Moc děkujeme za e-book Průvodce zákony pro rodiče. Mít tyto informace na jednom místě přehledně, čtivě a srozumitelně je výhodné jak pro rodiny, které nás navštěvují, tak i pro nás, kontaktní pracovníky a odborné poradce. Pomáhá nám a šetří čas, že nemusíme informace složitě dohledávat a že můžeme na tuto brožuru odkazovat, protože je volně dostupná na internetu,“ popisuje kontaktní pracovnice Centra pro rodinu Náruč.

Průvodce zákony pro rodiče vydává společnost Aperio pravidelně od roku 2007 a je součástí služeb, které Aperio rodičům poskytuje a usnadňuje jim tak cestu rodičovstvím.

Mezi další bezplatné služby patří mj. Poradna pro mámy a tátyLinka pro mámy a táty nebo Průvodce porodnicemi.

Tereza Kochová

 

 

Klíčová slova: