Průvodce zákony pro rodiče na rok 2021

Příručku vydala společnost Aperio, ke stažení je zdarma.

Jak zažádat o ošetřovné, co dělat v případě výpovědi pro nadbytečnost, jak postupovat při návratu z rodičovské dovolené do práce? 

Příručka je plná užitečných informací a novinek týkajících se právních předpisů souvisejících s rodičovstvím a je ke stažení zcela na webu Aperia - Společnosti pro zdravé rodičovství.

Nechybí v ní ani vzory žádostí, užitečné odkazy a kontakty či psychologické tipy, jak zvládat náročné situace.

„Rodiče v našem Průvodci zákony najdou všechny důležité informace, které v průběhu rodičovství budou potřebovat ‒ od mateřské přes ošetřovné až po pracovní podmínky. Nové kapitoly se věnují například ošetřovnému, výpovědi pro nadbytečnost či mimořádné okamžité pomoci. Přidali jsme i dvě kapitoly týkající se dopadů koronavirové krize na rodinu,‟ popisuje Miloslava Kramná, koordinátorka Aperio poradny. 

Průvodce zákony pro rodiče vydává společnost Aperio pravidelně již několik let a je součástí služeb, které Aperio rodičům poskytuje a usnadňuje jim tak cestu rodičovstvím. Mezi další bezplatné služby patří mj. právní a psychologická poradnaLinka pro mámy a táty nebo Průvodce porodnicemi.

Tereza Kochová

Klíčová slova: