Prodloužen sběr podpisů petice Občané, braňte svoje nemocnice

14.11.2012 19:18

Vyhlašovatelé petice "Občané, braňte svoje nemocnice" prodloužili sběr podpisů do 30. listopadu. Petiční archy je možné stáhnout na stránkách NRZP ČR, anebo je lze podepsat také na stánku NRZP 17. listopadu na demonstraci na Václavském náměstí v Praze.

"Krizový štáb včera opět vyzval ministra zdravotnictví ke schůzce a zároveň jej vyzval, pokud není schopen si sednout za společný stůl ve věci smluvních vztahů nemocnic, aby odstoupil. Ministr zdravotnictví se vyhýbá jakýmkoliv diskuzím a tím ztěžuje celou situaci. Dosud žádná nemocnice nemá podepsanou smlouvu se zdravotními pojišťovnami. Pokud tyto smlouvy nebudou podepsány do konce roku, tak si pacienti nebudou moci objednávat operace a podobně. Situace je velmi vážná, proto prosím, abyste podpořili petici, kterou chceme předat politikům," uvedl předseda NRZP ČR Václav Krása.

Petici je možné stáhnout si na webu NRZP. Pro ty, kdo zvažují, že se se zúčastní 17. listopadu 2012 na Václavském náměstí v Praze od 13:00 hodin demonstrace, která je zaměřena na sociální soudržnost, přístup ke vzdělání a fungování státu, Václav Krása připomíná:
Tyto věci se nás nepochybně velmi dotýkají, a proto NRZP ČR je spolupořadatelem této demonstrace spolu s dalšími desítkami iniciativ. Jak jsem Vás již informoval v informaci č. 88, můžete se obrátit na krajské koordinátory NRZP ČR, kteří Vám pomohou při zajištění dopravy a případně i s částečnou úhradou nákladů. Seznam koordinátorů najdete na webu www.nrzp.cz pod informací č. 88. Od 11:00 hodin budou 17. listopadu na Václavském náměstí stánky některých organizací, kde budou k dispozici různé materiály a tiskoviny. My na našem stánku budeme především podepisovat petici „Občané braňte svoje nemocnice“.

Klíčová slova: