Pro rodiny dětí s autismem

Multižánrový festival NAUTIS FEST nabídne v neděli 19. června v Praze zábavu a přívětivou atmosféru.

Hudba, dětské divadélko a spousta doprovodné zábavy čeká na Den otců, tedy v neděli 19. 6., na návštěvníky tradičního festivalu NAUTIS FEST v Písecké bráně na Hradčanech. Od 14 do 18 hodin se na letním podiu vystřídají dětské hudební skupiny jako Prťáci či Áňa, Pó a pes.

Multižánrový festival NAUTIS FEST, který každoročně vzniká ve spolupráci zaměstnanců a příznivců neziskové organizace Národní ústav pro autismus, dobrovolníků a lidí s poruchou autistického spektra, nabídne pestrou zábavu zejména pro nejmladší věkovou kategorii.

Návštěvníci si budou moci užít i bohatý doprovodný program – fotokoutek, výtvarný stánek, skákací hrad, bublinový workshop nebo relaxační zónu. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude jako každý rok věnován na služby Národního ústavu pro autismus.

NAUTIS FEST spojuje veřejnost bez ohledu na diagnózu a poskytuje příjemné a tolerantní prostředí, ve kterém se budou všichni návštěvníci cítit dobře. Hlavním cílem NAUTIS FESTU je šířit a zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu a bořit mýty o tom, že lidé s autismem jsou zcela závislí na pomoci druhých. Podrobný program festivalu je k dispozici na webu neziskové organizace NAUTIS. 

Akce se uskuteční za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Prahy 6.

 Linda Skarlandtová

 

 

 

Klíčová slova: