Přes 400 závodníků podpoří rodiny v tísni na 4. ročníku Běhu dobré vůle

Dnes v 18 hodin odstartuje v oboře Hvězda již 4. ročník Běhu dobré vůle na pomoc rodinám v nepříznivé životní situaci. Celý výtěžek ze startovného, který před zahájením akce činí téměř 200 tisíc korun, podpoří rodiny samoživitelů, rodiny, které přišly o střechu nad hlavou, nebo rodiny pečující o zdravotně znevýhodněné děti. Na start závodu, jehož organizátorem je Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, se postaví přes 400 běžců.

Čtvrtý ročník charitativní akce nabídne závodníkům trasy na 5 či 10 kilometrů a štafetový běh pro čtyřčlenné týmy. Pro nejmenší běžce budou v rámci doprovodného programu připraveny dětské závody.

Běhu dobré vůle Nadace Olgy Havlové se zúčastní přes 400 závodníků, kteří po zaplacení startovného přispěli téměř 200 tisíc korun. Svou finanční pomoc mohou účastníci navýšit, pokud si před startem zapnou aplikaci EPP - Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ.   

Celý výtěžek ze startovného opět věnujeme na pomoc několika rodinám. Je mezi nimi i maminka samoživitelka pečující o chlapce se svalovým onemocněním, která nás požádala o příspěvek na rehabilitační přístroj, nebo rodina se dvěma zdravotně znevýhodněnými sourozenci, “ uvádí Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, a dodává: „tradičně podpoříme i rodiny, které jsou ohrožené ztrátou bydlení.“  

V zázemí závodu na předpolí u Vypichu bude vedle stánku nadace připraven i doprovodný program pro rodiny s dětmi. Účastníci akce si budou moci vyzkoušet hod oštěpem s olympioničkou Irenou Gillarovou a sadu atletické přípravky od USK Praha.

Sportovní odpoledne obohatí Divadlo Spejbla a Hurvínka nebo výstava „Ciť hlavou a mysli srdcem“ z Charity Lovosice. Nebudou chybět stánky s občerstvením či fotokoutek s Olgou a Václavem Havlovými. 

Běh dobré vůle má ojedinělý formát. Na jeho přípravách a organizaci se podílí převážně dobrovolníci a neziskové organizace. Úklid zajišťují prodejci Nového prostoru, občerstvení připravují klienti chráněných dílen a ceny vítězům vyrobili lidé s duševním onemocněním.

Díky partnerům Běhu dobré vůle je celý výtěžek ze startovného věnován na pomoc potřebným. Spolupořadatelem akce je Městská část Praha 6.

 

Barbora Sehnalová 

 

 

Klíčová slova: