Premiantem je krnovská Chrpa

12.09.2012 13:30

Ochranná známka Práce postižených zamířila poprvé do Moravskoslezského kraje.

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) předal ve čtvrtek 6. září ochrannou známku Práce postižených nově schválené společnosti, kterou je CHRPA sociální firma Slezské diakonie, o.p.s., z Krnova.
Známka byla udělena v kategoriích VYROBENO - ručně malované sklo, porcelán, hedvábí, textil, kov a výrobky z těchto materiálů  a SLUŽBY - pěstování a prodej rostlin, údržba zeleně, provozování veřejného WC.
Známku Práce postižených v prostorách společnosti American Express Česká republika, která se stala Patronem ochranné známky Práce postižených o. p. s. CHRPA, předali paní Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP a Michael Fabián, generální ředitel American Express v České republice.
CHRPA sociální firma Slezské diakonie o.p.s. z Krnova patří mezi vzorové zaměstnavatele zdravotně postižených osob nejen ve svém regionu.  Zaměstnává 21 osob celkem z toho 19 osob se zdravotním postižením a díky tomu, že neustále roste, nové zaměstnance z řad OZP průběžně nabírá.
Jak na předání zdůraznila Hana Potměšilová, projekt ochranné značky „Práce postižených“ (www.pracepostizenych.cz) nemá  obdoby v žádné ze zemí Evropské unie. Projekt, který je zařazen do projektu Česká kvalita, pozdvihuje společnosti, které jsou kvalitními a konkurenceschopnými zaměstnavateli osob se zdravotním postižením.
Právo užívat tuto známku  má zaměstnavatel, který zaměstnává zdravotně postižené osoby a prokáže, že se na poskytnuté službě či vyrobeném výrobku  svou prací podíleli  zdravotně postižené osoby alespoň 75 procenty. Od roku 2010 je ochranná známka součástí Národní politiky kvality České republiky. Majitelem ochranné známky je Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (www.nfozp.cz). Správcem ochranné známky je Sdružení pro oceňování kvality.
Projekt v rámci svého internetového obchodu na www.pracepostizenych.cz, jehož vznikl podpořila Nadace OKD, nabízí s dodací dobou do 48 hodin po zadání objednávky výrobky všech certifikovaných firem ochrannou známkou Práce postižených.
 
Jedním z novýchodběratelů výrobků z e-shopu ochranné známky je i American Express. Proč? To dodává Michael Fabián. „Nejen, že svým nákupem dáváme práci lidem se zdravotním postižením, ale máme také jistotu, že dané výrobky  jsou velmi kvalitní, jsou vyrobeny pouze ze surovin z EU a jsou ještě za dobrou cenu!"
Co je projekt Patronství ochranné známky Práce postižených? Projekt "Patron ochranné známky" je o pomoci zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají OZP a úhradě auditu k získání ochranné známky, který je pro ně finančně náročný. Základem projektu je navázání vztahu mezi dvěma subjekty (dárcem/patronem a společností usilující o ochra. známku), který povede k úhradě auditu k získání ochranné známky Práce postižených ve výši 30 tisíc Kč.
 
(hp)
 
 
Klíčová slova: