Přání jsou splněna, cesta za sny dětí končí

30.09.2012 21:28

Barborka Sedláčková už se prohání v novém speciálním vozíku za kolo, opálený Jirka Černohorský nedávno přiletěl ze Španělska, kde se poprvé v životě koupal v moři, a Kubík Musial se raduje ze zážitků z návštěvy Disneylandu v Paříži. Tři děti, tři sny. Díky sportovci Heřmanu Volfovi a nadačnímu fondu CESTA BEZPEČÍ se je podařilo splnit nejen jim, ale i dalším devatenácti dětem se závažným pohybovým postižením.

Do projektu Cesta za sny našich dětí, který bude slavnostně ukončen 11. října “Večerem splněných přání” v pražském Divadle Archa, byly vybrány hendikepované  děti z celé České republiky. "Jsme rádi, že jim tímto pomáháme zkvalitnit život, mnohdy i dlouhodobě," říká ředitelka CESTY BEZPEČÍ Aurin Nedbalová, která od začátku roku sháněla pro jednotlivá přání sponzory. Hlavním organizátorem projektu Cesta za snem Heřmana Volfa je společnost MILD production. Na projektu se podílí take Česká abilympijská asociace a patronem “Večera splněných snů” je společnost Roston – Patron of Talents a jejich Nadace Úsměvy.

 
Nakonec se ze snů, které svěřily do svých kreseb, může radovat nejen původně vybraných osmnáct, ale všech dvaadvacet přihlášených dětí. Po čem toužily? Hanička Silná z Opavy namalovala sebe s tatínkem na tandemovém kole, Honzík Haták schoval vysněný elektrický skútr do symbolického obrázku koně a Filip Grohman ve své precizní kresbě mořského akvária nezapomněl ani na palmy, loďku či kostelík na pobřeží.
 
Mezi přáníčky se objevila také vířivá vana, bazének, počítač ovládaný hlasem, elektrokolo, tříkolka s elektropohonem, motomed a další zdravotní pomůcky. "Dostali jsme i spoustu netradičních přání. Maruška Večeřová si už užila i s celou svou třídou žirafy na safari v Hradci Králové, Markovi Hrnčálovi zase pomůžeme s jeho oblíbenou muzikoterapií,“ prozradila Aurin Nedbalová.
 
 
Z Prahy do Norska za 18 dní
 
Celý projekt by nebylo možné uskutečnit bez člověka s obrovským nadšením a vůlí - amatérského sportovce Heřmana Volfa, kterého před šesti lety upoutal na invalidní vozík pád na lyžích. V polovině června se "Héřa" vydal na svou již čtvrtou expedici v sedle speciálního kola na ruční pohon. Tentokrát na sever. Jeho letošní výprava uskutečněná v rámci několikaletého projektu Cesta za snem směřovala do Norska a byla rozdělena na 18 etap. Každá z nich nesla jméno jednoho dítěte, pro které handbiker daný den jel.
 
Výprava trvala tři týdny, vedla přes pět států a sportovec během ní ujel jen s pomocí svých paží až na vrchol hory Gaustatoppen celkem 2076 kilometrů. Díky satelitnímu vyhledávači, jenž zapůjčila společnost SECAR BOHEMIA, a.s., která je zároveň zřizovatelem CESTY BEZPEČÍ, mohli všichni sledovat nelehkou vozíčkářovu expedici kilometr po kilometru téměř v reálném čase na internetových stránkách.
 
 
 
 
Ať máš slunce ve špicích kol!
 
Děti Heřmanovi velice fandily a před cestou mu ve svých filmových medailonech popřály hodně štěstí. "Ať máš slunce ve špicích kol," vzkázala mu třeba Hanička Silná. Jakub Balcárek ho varoval, ať moc nepřetahuje svaly a Marek Hrnčál mu dokonce složil básničku. "Myslel jsem na vás pořád, byli jste tam se mnou, byli jste úžasný motor a šlapali jste se mnou," řekl Volf svým svěřencům po návratu z nelehké expedice během setkání v pardubickém integračním centru Kosatec, kde byly v srpnu rozdány první dárky. "Je to krásný, že jste. Strašně mě to naplňuje a naplňuje to nás všechny," vzkázal dětem a jejich rodinám handbiker, kterému společnost během cesty dělal náročný terén, nepřízeň počasí či do krve rozedřené ruce.
 
"Héřa", jak mu všichni říkají, samozřejmě nebude chybět ani na říjnovém slavnostním večeru v divadle Archa, kterého se zúčastní zainteresované rodiny, partneři akce a kamarádi. Budou rozdány zbylé dárky a projekt, v němž zářily dětské oči, bude slavnostně ukončen.
 
 
Ahoj 11. října!
 
Děkuji a těšíme se na Vás!
 
Klíčová slova: