Praha 3 našla lepší prostory pro chráněnou dílnu A MANO

04.02.2014 16:25

Praha 3 našla lepší prostory pro chráněnou dílnu A MANO. Lidé s mentálním a nebo kombinovaným postižením se zde můžou například plně realizovat v keramické dílně.

redaktor:
Ve zbrusu novém kabátě a na nové adrese vznikla chráněná dílna A MANO z ulice Chelčického se přesunula do Roháčovy ulice.

Václav PROKOP, jednatel chráněné dílny A MANO:
Je to projekt, který jsme inicializovali v rámci odborného učiliště pro žáky s více vadami. To odborné učiliště sídlí taky zde na Praze 3. A vlastně jako část pedagogického sboru jsme viděli, že situace absolventů není lehká po tom, co opouští naše učiliště a získat nějakou dlouhodobou, stabilní samozřejmě placenou práci, není úplně jednoduché pro naše absolventy s mentálním postižením. A proto jsme se rozhodli založit nějaký subjekt, který by tu práci našim absolventům mohl dávat sami a vznikla vlastně chráněná dílna. Chráněná dílna A MANO pro lidi s mentálním nebo s kombinovaným postižením.

redaktorka:
Chráněná dílna A MANO nabízí kompletně vybavenou keramickou dílnu s hrnčířským kruhem i vypalovacími pecemi.

Václav PROKOP, jednatel chráněné dílny A MANO:
Nejčastější výrobek je v rámci keramiky samozřejmě hrnek, který spojuje jak tu dekorační funkci, tak samozřejmě i tu užitnou, protože jsme rádi, pokud ten výrobek, který si od nás zákazník koupí, neslouží jenom pro nějako ozdobu, ale může ho používat při každodenním životě.

redaktorka:
Sdružení A MANO zaměstnává osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením a přispívá tím k jejich plnohodnotnému zařazení do společnosti. V současné době nabízí práci 21 lidem.

Klíčová slova: