Pozvánka na Artis Pictus

23.09.2012 17:00

V pondělí 24. září od 9 hodin se na náměstí Republiky v Praze před bankovním domem UniCredit Bank koná druhý ročník výtvarné soutěže, v němž na 400 studentů z 25 výtvarných a uměleckých škol bude tvořit na téma "souznění barev".

 Nebudou chybět ani známé osobnosti české výtvarné scény Mirek Pošvic, Milan Chabera, Jiří Hauschka, Zdeněk Netopil či Eva Vlasáková.

Díla vytvořená známými českými malíři se navíc stanou předmětem dražby dne 10. října 2012. Výtěžek z aukce bude předán Kontu BARIÉRY, které jej použije pro potřeby klientů se svalovou dystrofií. Aukci zdarma zajistí Galerie Kodl.

Vítězem výtvarné soutěže Artis Pictus se stanou tři školy a tři jednotlivci. Rozhodovat bude veřejnost, a to hlasováním od 26. září do 5. října 2012 na internetových stránkách www.artispictus.cz.
Výstava obrazů, které v rámci soutěže vzniknou, je veřejnosti přístupná od 26. září 2012 v Paláci Archa, Na Poříčí 26 v Praze. 10. října  se u příležitosti jejího slavnostního zakončení a vyhlášení výsledků soutěže Artis Pictus se bude konat výše zmíněná dražba.
Klíčová slova: