Poznávej se: dotýkat se exponátů je nutné

04.02.2014 16:25

Znáte rychlost své reakce, sílu svého stisku? Umíte vyluštit zvukové pexeso, nebo provést kuličku složitým labyrintem? Už jste někdy viděli kompletní otisk svého těla, nebo měli možnost si vyzkoušet Braillovo písmo? To je jen malá část toho, co nabízí výstava Poznávej se, novodobá škola hrou a výstava, která spolehlivě dokáže poučit a pobavit malé i velké.

Od 2. února do 25. března se budou moci v prostorách Vlastivědného muzea v Olomouci dozvědět zábavnou a hravou formou o fungování lidského těla také obyvatelé Olomouce a okolí. Výstava představí na šest desítek interaktivních exponátů. Jedinečnost akce spočívá v tom, že na rozdíl od běžných výstav či muzeí, kde jsou exponáty doslova nedotknutelné, zde je naopak nutné s vystavenými objekty pracovat a takříkajíc jim př?ít na kloub.

Každý hrací stůl, interaktivní panel či závěsná tabule přibližuje jiný poznatek z oblasti biologie, fyziky atd., nicméně každý exponát v sobě skrývá prvek pobavení, hry a objevitelského vzrušení. Celkový dojem z výstavy lze shrnout do věty: Poznání je zábava. Výstavu, která navazuje na úspěšnou akci Hry a klamy z jara 2010, pořádají občanské sdružení Poznání hrou a iQpark Liberec.

Klíčová slova: