Poskytování krizové pomoci - výměna zkušeností a know-how

01.11.2012 21:56

Na konferenci Pražské linky důvěry vystoupí čtyři švýcarští experti.

Konference se uskuteční ve dnech 15. a 16. listopadu 2012  od 9 do 17 hodin v prostorách Magistrátu hlavního města Prahy na Mariánském náměstí 1.
Je určena pro pracovníky a provozovatele linek důvěry, krizové pracovníky, ale i další odbornou a laickou veřejnost.
Zazní příspěvky švýcarských expertů z organizací poskytujících krizovou pomoc i českých odborníků na tuto problematiku.
Konference se zúčastní čtyři švýcarští experti, se kterými byla navázána spolupráce v rámci projektu „Poskytování krizové pomoci – výměna zkušeností a know-how“.
Thomas Reisch - psychiatrická klinika v Bernu , psychiatr a odborník na sebevraždy, jejich prevenci a práci se sebevražednými klienty.
Tony Styger, národní švýcarská bezplatná linka důvěry s názvem „Podané ruce“, jejíž základem je práce dobrovolníků.
Jörg Weisshaupt, ředitel SMS krizové linky, poskytující touto formou už 15 let pomoc a pastoraci.
Peter Sumpf, vedoucí Rodičovské linky, která se řídí heslem „raději sáhni na telefon, nežli na dítě“.
Vedle prezentací švýcarských partnerů zazní i příspěvky českých odborníků na tuto problematiku. Vystoupí zástupci Pražské linky důvěry, aby shrnuli své zkušenosti z pilotního provozu chatového poradenství, poskytovaného na stránkách www.chat-pomoc.cz. Zazní také příspěvek z Dětského krizového centra, zaměřený na úskalí internetu (počítačová kriminalita, on-line dětská pornografie, kyberšikana apod). O své zkušenosti se přijdou podělit rovněž představitelé tísňové linky 112, policie a další. Nebude chybět ani pohled na minulost i současnost linek důvěry v České republice.
Více informací o konferenci a celém projektu lze nalézt na www.krizova-pomoc.cz, kde je možné se na akci přihlásit. Přesný program se ještě zpracovává.
Konference je pořádána jako součást projektu „Poskytování krizové pomoci – výměna zkušeností a know-how“, který je financován z Fondu partnerství v rámci Česko – švýcarské spolupráce. Jeho realizátorem je Centrum sociálních služeb Praha - Pražská linka důvěry. Švýcarským partnerem je Národní švýcarská organizace  - linka důvěry Dargebotene Hand. Cílem projektu je identifikovat prostřednictvím studijní cesty po švýcarských organizacích metody a postupy práce, zejména v oblasti využití internetu pro krizové poradenství.  Vzájemná výměna zkušeností na mezinárodní úrovni má přispět k rozvoji různých forem krizové pomoci v rámci České republiky. 
Pražská linka důvěry poskytuje nonstop telefonickou krizovou pomoc a poradenství na čísle 222 580 697 a e-mailové poradenství na linka.duvery@csspraha.cz. Více informací na www.csspraha.cz/linka-duvery
Klíčová slova: