Pomáhat se dá i během

Druhý ročník charitativního ADRAběhu s podtitulem „Běžím pro radost“ proběhne v Ostravě už tuto sobotu 20. května. Tentokrát mohou Ostravané podpořit dobrovolníky, kteří rozdávají radost dětem.

Jedná se o celorepublikovou akci organizace ADRA a celý výtěžek ze startovného poputuje právě na podporu dobrovolnických aktivit. 

Část ADRAběhu proběhne virtuálně od 18. května do 1. června, ale lidé se mohou ve 12 městech České republiky těšit i na živé výběhy. V Ostravě se bude v sobotu startovat v 10 hodin od Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě-Martinově. 

A proč se poběží právě pro radost? Protože je to právě radost, kterou přinášejí dobrovolníci ADRA malým pacientům v nemocnicích, postiženým dětem i těm, které vyrůstají v pěstounských rodinách či v ústavní péči.  Těm všem věnují svůj čas a péči, aby jejich cesta životem byla o kus radostnější. 

Dobrovolníci ADRA však nepomáhají pouze dětem. „Škála těch, kterým naši dobrovolníci věnují svůj volný čas, je skutečně široká a v Ostravě jich máme téměř 500. Například v domovech, ale i v domácnostech, žijí desítky osamělých seniorek a seniorů, kteří ocení zájem, blízkost a pozornost dobrovolníků ADRA. Další velkou skupinou jsou lidé se zdravotním postižením či pacienti v nemocnicích a zařízeních pro dlouhodobě nemocné“, uvádí vedoucí dobrovolnického centra ADRA Ostrava Dagmar Hoferková. 

Do ADRAběhu se mohou zapojit jak jednotlivci, tak i týmy – rodinné, kamarádské či firemní. Sbírat kilometry mohou lidé virtuálně čili odkudkoli a kdykoli v období od 18. května do 1. června. Ale třešničkou na dortu bude 20. května od 10 hodiny společný živý výběh od Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě-Martinově. Organizátoři připravili tři atraktivní trasy v okolí řeky Opavy v Třebovicích dlouhé 3, 5 a 8 km. 

„Nejkratší trasu mohou projít nebo uběhnout skutečně všechny věkové kategorie – od dětí až pro ty dříve narozené. Uvítáme nejenom vozíčkáře, ale i rodiny s kočárky či pejskaře se svými čtyřnohými mazlíčky. Chybět nebudou ani naši dobrovolníci se seniory, které navštěvují v domácnostech. Přijďte si udělat příjemnou sobotní procházku a podpořte dobrou věc“, vyzývá Dagmar Hoferková. 

ADRA v Ostravě letos akci pořádá v rámci Dnů fajne rodiny. Chce totiž ukázat, že trávit volný čas aktivně může společně celá rodina napříč generacemi. Ale především, více než rychlost a počet zdolaných kilometrů bude důležitý počet těch, kterým vybrané peníze pomohou. 

Zájemci o ADRAběh se mohou registrovat na stránkách www.adrabeh.cz. Cena startovného je 250 Kč, ale dobrovolnické aktivity ADRA v Ostravě může veřejnost podpořit i vyšší částkou. 

 

Katarína Kijonková 

 

 

Klíčová slova: