Pojišťovna odmítá uhradit léčbu pacientce s roztroušenou sklerózou.

Dárci jí přes Darujme.cz věnovali téměř 6 milionů korun.

Veřejnou sbírku Pomůžu Anežce založila rodina pro vážně nemocnou mladou maminku Anežku, která trpí roztroušenou sklerózou. Pojišťovna VZP jí už druhým rokem odmítá hradit léčbu a stav neléčené Anežky se za tu dobu drasticky zhoršil.

Od dubna 2020 je plně upoutaná na invalidní vozík s podporou hlavy. Její rodina proto pod záštitou Charity Valašské Meziříčí poprosila o pomoc veřejnost prostřednictvím platformy Darujme.cz.

Příběh zvednul vlnu solidarity a původní částka 1 250 000,- Kč potřebná pro první podání léku Lemtrada, který je pro Anežku vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu jedinou možností léčby, se vybrala za pouhý jeden den. Aktuálně se do sbírky na Darujme.cz zapojilo na 7 000 lidí, kteří přispěli částkou téměř 6 milionů korun. Rodina se sbírkou snaží také upozornit na problematický systém a pomoci dalším pacientům, kteří jsou v podobné situaci.

„Ani ve snu nás nenapadlo pomyslet na to, jak budou dárci velkorysí, a že sumu vybereme během jediné dne. Moc děkujeme za všechnu podporu a sílu, co nám posíláte. Velice nás to těší a zároveň zavazuje. Uděláme všechno pro to, aby se jiným nestalo to, co naší Anežce. Všechny vaše vzkazy jí čteme a ji to nesmírně těší a nabíjí”, říká Petr Kološ, bratr Anežky.

Mirka Vytrhlíková

 

Klíčová slova: