Podzimní vodácký kurz po řece Labi

Uspořádalo Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. ve spolupráci s vodáckou půjčovnou Ká-servis pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením.

Koordinátorka projektu Mgr. Dagmar Doležalová vybírala pro každé dítě dle jeho specifických potřeb vhodný typ lodi. Vodácké akce se zúčastnilo celkem 28 dětí z 16 rodin. Na řece pak byly k vidění lodě pevné (Vydra, Samba pro 2 osoby a 3 osoby), ale i lodě nafukovací (Baraka, Raft pro 4 osoby, raft pro 6 osob) a v současné době populární Paddleboardy.

Start plavby byl situován k Loděnici v Parku Na Špici, která se nachází na soutoku Labe a Chrudimky. Rodiny měly možnost vybrat si, zda poplují po Chrudimce směrem k městu, nebo po Labi k AROSE (Areál vodáckých sportů), kde bylo možné zastavit se na krátké občerstvení. Počasí akci přálo, na lodích se také konaly vodní bitvy, někteří účastníci využili vysokých teplot i ke koupání.

Pro mnohé rodiny to bylo úplně první setkání s vodáckým sportech a nezapomenutelný zážitek. Děti i rodiče neskrývali své nadšení, většina z nich odjížděla s tím, že určitě nejsou na vodě naposled.  Účastníci vodáckého kurzu zažili spoustu legrace a všichni si den na vodě báječně užili.

Bližší informace o aktivitách a plánovaných akcích Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s. naleznete na www.ranapece-pce.cz

Blanka Brandová

Klíčová slova: