Podpora seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností

Do dotačního řízení MPSV mohou předkládat žádosti oprávněné nestátní neziskové organizace do 22. listopadu 2019.

Ministerstvo práce a sociálních věci vyhlásilo k 1. 11. 2019 dotační program „Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností “ pro rok 2020 (dále jen „NDT VÚA“). Cílem je podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností, spočívající především v hájení zájmů a práv seniorů směřujících ke společenskému uplatnění seniorů.

Pro rok 2020 je možné žádat v dotačním podprogramu I., který je určen organizacím pracujícím se seniory, a v podprogramu II., který je zaměřen na podporu střešních organizací působících v seniorské oblasti.

V roce 2019 bylo podáno celkem 52 projektů, z nichž bylo následně podpořeno 35, které si mezi sebou rozdělily částku 17 999 049 Kč.

V roce 2018 bylo podpořeno celkem 36 z celkových 45 podaných projektů.

Do dotačního řízení mohou předkládat žádosti oprávněné nestátní neziskové organizace prostřednictvím aplikace OKslužby - senior s termínem do 22. listopadu 2019.

Na webu MPSV byla rovněž zveřejněna metodika tohoto dotačního titulu.

Veškeré informace o aplikací Okslužby- senior včetně možnosti zřízení přístupových údajů jsou k dispozici ZDE. V případě jakýchkoli dotazů k NDT VÚA je možné kontaktovat vua@mpsv.cz

Více informací na stránkách MPSV.

Tiskové oddělení MPSV

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.