Poděkování domažlické nemocnici – oddělení LDN

29.01.2014 10:24

Náhoda tomu chtěla a já jela na vozíku domluvit si pooperační rehabilitaci k panu primáři Kubiskovi. Pak nás napadlo navštívit známého, který ležel právě na oddělení dlouhodobě nemocných. Ve výtahu nám pomohla vstřícná sestřička. Ptáme se, zda nás tam pustí, ochotně nám řekla, že ano a že ona je vrchní sestra na tomto oddělení. Vůbec mě nenapadlo, že zanedlouho budu právě ji prosit o pomoc po telefonu z klatovské nemocnice.
Nemocnice v Klatovech termín urychlila, ještě jsem byla doma s manželem, kterému se špatně dýchalo, a tak jsem volala nad ránem sanitku. Je diabetik a téměř nevidící. Odvezli ho na interní oddělení a já ráno jela do Klatov na operaci kyčle.
To víte, starost o manžela, ženě nepřidá, ale vše dobře dopadlo u nás obou. Problém nastal až při propuštění po operaci. Jak budu zvládat bez pomoci každodenní dojíždění sanitkou na rehabilitaci do Domažlic?
Lidé po takovéto operaci o berlích něco zvládnou, ale pomoc druhého je nezbytná, hlavně při oblékání. Tak mě napadlo: "Líná huba, holé neštěstí." Zvednu telefon, zavolám právě sestře Ivaně Schröpferové a sděluji jí moji situaci. Ochotně mě odkázala na pana primáře MUDr. Petra Suastiku a za pomoci pana primáře MUDr. Kubisky se našlo místo na oddělení LDN.
Převezli mě z Klatov do Domažlic a byla jsem mile překvapena, jak krásné a čisté prostředí na tomto oddělení je. Pokoj o třech lůžkách, krásné barevné povlečení, barevná výmalba, TV. Mohla jsem si i vybrat místo, ale dlouho jsem tam nezůstala.
Blížily se vánoční svátky a mě trápilo, že nemám doma nic hotovo. Vše se ale zvládlo, příbuzní a děti se postarali, muže i mě propustili na Vánoce domů, jenže já šla zpět.
Na silvestrovský den nezapomenu. Jako jiný den pomoc sestřiček, pomocného personálu. Každý donesl něco na zub. V TV nic moc, ale moje spolubydlící, 'bábinka' snad z pohádky, říká, že počkáme do půlnoci, venku střílí rachejtle. V TV hráli zrovna státní hymnu, 'bábinka' paní Chmelíková, 88 let, v ruce lahvičku s čajem, já skleničku a symbolicky si připíjíme. S přáním všeho dobrého v novém roce 2014 jsme šli spát.
Musím uznat, že pobyt na tomto oddělení mi hodně dal, smekám před 88letým člověkems jeho chutí do života.
Všichni tito jmenovaní si zaslouží obdiv a ať se daří v profesním i soukromém životě: Oddělení LDN – primář MUDr. Petr Suastika, vrchní sestra Ivana Schröpferová, staniční sestra Jitka Ferrová, veškerý pomocný personál, paní uklízečkysluníčka a všechny sestřičky­včeličky. Dále pan primář MUDr. Kubiska, sestřičky i má obvodní lékařka MUDr. Böhmová a pan ortoped MUDr. Novák.
Jedno velké děkuji.  

Klíčová slova: