Podcast Nezlomní: rozhovory s lidmi, kteří se nenechali zlomit nepřízní osudu

Audio a video podcast nabízí příběhy lidí, kteří bojovali s nepřízní osudu, ale dnes žijí spokojený život. Co jim pomohlo a jak těžkosti vypadaly, na to se ptá zkušená moderátorka a psychoterapeutka Ester Janečková. Hosté sdílí své silné osobní příběhy a prožitky, motivují ostatní k tomu, aby zůstali sami Nezlomní.

Nezlomní v bodech

  • Nezlomní jsou podcast o lidech, kteří se nenechali zlomit nepřízní osudu.
  • V prvním díle mluví o svém příběhu generální sekretář Českého paralympijského výboru a paraplegik Miroslav Šperk.
  • Podcastem provádí moderátorka a psychoterapeutka Ester Janečková.
  • Nový díl podcastu bude publikován vždy v neděli, a to jednou za měsíc.
  • Natáčení a postprodukce probíhá v prostorách České asociace paraplegiků – CZEPA, z.s.
  • Podcast je dostupný na platformách YouTube, Spotify a Apple podcast.

Účel podcastu Nezlomní

Každý posluchač se dozví, co lidem pomohlo z apatie, co je vyvedlo z depresí, případně v čem nalézají smysl života. Též to, jak přijali novou extrémně náročnou životní situaci a jak prožívali své trauma.

Osobní rozhovory s hosty poskytují cennou podporu a inspiraci lidem v podobné situaci. Vědomí, že existují lidé, kteří se dokázali vyrovnat s nepříznivým osudem, je povzbuzující a hojivé pro všechny lidi bez rozdílu. Hosté sdílejí své zkušenosti a tipy, jak se lze vyrovnávat s každodenními výzvami a jak lze nacházet radost v životě navzdory překážkám.

„U spinálních pacientů máme až 9% sebevražednost, což je velmi vysoké číslo. Je to známka toho, že lidé na vozíku z jakéhokoliv důvodu nechtějí žít. Primárně tento stav souvisí s psychikou. Základní myšlenkou podcastů je otevřené sdílení problému, pojmenování úzkostí, starostí a také hledání cesty, jak z toho ven. Jde nám o to, aby se posluchač se stejným problémem necítil osamělý. Většinou tabuizované téma tak může slyšet z úst toho, kdo se s tím nějak popral,“ říká Alena Jančíková, ředitelka CZEPA a vizionářka projektu.

Málo lidí je schopno sdílet své problémy, hledat pomoc u psychoterapeutů. Podcast má za cíl otevřít téma a díky hostovi se na vše podívat s nadhledem. Posluchač má příležitost pochopit své vnitřní pochody.

Podcasty jsou vhodné pro lidi se stejným příběhem, ale i pro rodinné příslušníky, odbornou veřejnost, ale i pro profesionály v oblasti péče o duševní zdraví.

Moderátorka Nezlomných Ester Janečková k podstatě tohoto podcastu dodává: „Během svého života a praxe jak moderátorské, tak psychoterapeutické jsem se občas setkala s lidmi, kterým život nachystal velmi nelehké životní zkoušky. Obdivuji jejich nezlomnou sílu a odhodlání. Často jsem se cítila až zahanbená tím, jak malicherné věci sama někdy řeším. Tito lidé pro nás mohou být obrovskou inspirací a já jsem moc ráda, že s podobnými životními příběhy se setkáme i v podcastu Nezlomní.

Jan Spěváček

 

 

 

Klíčová slova: