Pochod pro mozek

Nezisková organizace Právě teď! zve jednotlivce i seniorské a další kluby v pátek 18. března do pražské Stromovky u Výstaviště. Mimopražští mohou zorganizovat místní pochody.

Jak uvádí ředitelka Právě teď! o.p.s. Iveta Luxová, „cílem pochodu je připomenout široké veřejnosti to, na co často zapomínáme, že  jak funguje náš mozek, výrazně souvisí s naší fyzickou a mentální kondicí a zdravotním stavem. A alfou i omegou úspěchu je POHYB, POHYB, POHYB. A když pohyb, tak proč ne ten nejpřirozenější, nejvhodnější, nejjednodušší a v neposlední řadě i nejlevnější“.

Účastnit se akce můžete několika způsoby

Pokud jste z Prahy a máte čas 18.3., přijďte ve14 hod. do Stromovky u Výstaviště, kde u Planetária vyvrcholí veškeré akce Pochodem pro mozek. Kromě několika různě dlouhých tras tam na vás čeká i zajímavý doprovodný program. Účastníci pražského pochodu získají chodecký deníček, který vznikl za podpory VZP ČR. 

Co když nejsem z Prahy, nebo ten den nemůžu? Do chůze je možné se zapojit v průběhu celého týdne a sledovat si ušlé kilometry. Na stránce k pochodu bude zveřejněn registrační formulář do kterého bude možné zaznamenat výsledky vaší chůze v rámci pochodu pro mozek.

Předsedkyně správní rady Právě teď! o.p.s. Hana Čepová vyzývá seniorské, turistické a další kluby „organizujte lokální pochody, které si připravíte a realizujete dle vašich představ. Nápaditosti se meze nekladou. Přizvěte členy komunity v místě svého bydliště. Vítáni jsou všichni od dětí po seniory. Důležité je hlavně vyrazit. Při skupinovém pochodu si v případě zájmu můžete navíc zahrát nějakou hru, zazpívat si, zacvičit si, vytvořit bojový pokřik, živý obraz, slogan, vytvořit bojovku – co vás napadne. Prostě si hrát, protože to má mozek obzvláště rád“. 

Patronem akce je Rey Koranteng, moderátor TV NOVA a patron pořádající organizace a aktivních seniorů.

V Právě teď vám rádi s vaší akcí poradí a rádi zveřejní vaši pozvánku atd. 

Informace k pochodu pro jednotlivce i skupiny najdete na: https://pravetedops.cz/chodime-pro-mozek/

 

Klíčová slova: