Písecká brána dnes patřila seniorům

08.06.2013 2:00

V příjemném prostředí Písecké brány v Praze dnes proběhl první ročník multižánrového festivalu nejen pro seniory. Ve spolupráci Fresh senior klubu / PORTE o.s. a projektu SENSEN Nadace Charty 77 / Konta BARIÉRY byly pro širokou veřejnost i seniorské kluby z celé republiky přichystány koncerty, besedy se známými osobnostmi, originální tvůrčí dílny či zdravotní a sociální poradna. Pozitivně hodnocené bylo promítání aktuálního filmu Šmejdi i za účasti jeho režisérky Silvie Dymákové s následnou besedou o problematice předváděcích akcí pro seniory a možností podepsání Petice proti „šmejdům“.

„Chtěli jsme v rámci prvního výročí fungování projektu SENSEN dát příležitost našim klubům po celé republice předvést ostatním, co všechno senioři dovedou. Festival ukázal, že nejen účinkující z řad pěveckých či tanečních souborů, ale všichni, kdo přišli a skvěle se bavili, patří opravdu mezi SENzační SENiory. Doufáme, že jsme tím založili pěknou tradici“, vysvětluje význam festivalu Zdeněk Procházka, ředitel projektu SENSEN Konta BARIÉRY.
 
„Být Fresh znamená být svěží, čerstvý a šťavnatý, což je trendem dnešní doby. Naší snahou je, abychom dopřáli tento pocit svěžesti i seniorům a všem, kteří toho od života ještě hodně čekají. A to nejen u nás na Praze 6“, podtrhuje podtext celého setkání Vladana Rýdlová, předsedkyně občanského sdružení PORTE o.s.
 
V rámci festivalu proběhl sběr nepotřebných elektrozařízení a baterií, které budou dále určeny k recyklaci (klávesnice, telefony, myši, fény, rychlovarné konvice, baterie, CD a DVD). Také se návštěvníci mohli zapojit do projektu Druhý život dětské knihy a přinést s sebou knihy pro děti, které už u nich doma nemají čtenáře. Celkem se nashromáždilo téměř 400 knih, které nyní Konto BARIÉRY předá potřebným.
 
Akce se konala pod záštitou starostky MČ Praha 6 Ing. Marie Kousalíkové.
Klíčová slova: