Pirátská Párty na kolečkách

15.04.2012 20:53

Desátý ročník benefičního koncertu kapely The Tap Tap s řadou hostů se uskuteční 2. května v dívadle Archa v Praze.

Kapela The Tap Tap letos už podesáté pořádá celovečerní koncert s hosty nazvaný Párty Na Kolečkách. Na benefičním koncertu kapela představí práci handicapovaných studentů kurzů STUDEO a pokřtí novou písničku The Tap Tap „Konec světa – zrušeno“. S kapelou vystoupí Tonya Graves, Tomáš Hanák, Ondřej Hejma, Xindl X, Robert Nebřenský, Jan Haubert, Miloš Vacík, Markéta Krausová a slavná španělská kapela MILLION DOLLAR MERCEDE$ BAND. Koncert se ponese v pirátském stylu.

Na jubilejním pirátském X. ročníku Párty na kolečkách vystoupí opět kapela The Tap Tap a její hosté. Kapela se v posledních týdnech zavřela do studia SONO RECORDS, kde nahrávala svou novou písničku, hymnu proti konci světa s názvem „Konec světa – zrušeno“. Píseň napsal Tomáš Hanák, hudbu složil Michal Nejtek. Poprvé zazněla na mikulášském koncertu kapely ve státní Opeře. Píseň vznikla k chystané celorepublikové benefici „Koncert proti konci světa“, která se proběhne poslední večer před koncem mayského kalendáře, 20. 12. 2012. „Touto písničkou a následně Koncertem proti konci světa chceme shromáždit co nejvíce pozitivní energie a pokusit se tak odvrátit avizovaný konec světa,“ vysvětluje kapelník Šimon Ornest.

Celý večer se odehraje v pirátském stylu. Diváci, kteří přijdou v převleku za piráta, dostanou malý dárek, The Tap Tap jim nabídne stažení své písničky „Konec světa – zrušeno“, a to zdarma a legálně. Na Párty na kolečkách zazní i další hity, Tonya Graves zazpívá „Black or White“ od Michaela Jacksona, Ondřej Hejma svou „Indiánskou dýmku míru“, Jan Haubert „Známku punku“. Markéta Krausová zazpívá song „Kdybych byla mrcha“, na niž Xindl X složil a zazpívá kontra song jménem „Kdybych já byl xindl“. Další novinkou koncertu Tap Tap bude skladba „Konečně volnej“, kterou zazpívá Robert Nebřenský exkluzivně spolu s Tomášem Průšou – tedy původními členy kapely Vltava.

The Tap Tap letos přizvali i zahraničního hosta, bude jím španělská kapela MILLION DOLLAR MERCEDE$ BAND. Tuto hudební skupinu založil roku 2010 Tomáš Průša, bývalý člen kapely Vltava, saxofonista a zpěvák žijící v Madridu. Jedná se o pětičlennou dechovou sekci s mezinárodním obsazením, členové pochází z České republiky, Maďarska, Francie, Itálie a Španělska. V Madridu oblíbená kapela hraje především World music, její skladby vychází z pilířů lidové hudby a úprav hitů světové pop music.

Po pirátském koncertě bude následovat večírek, hudbu k závěrečnému pirátskému reji zajistí DJ Baltazar.
Vstupné na koncert:
Pokladna Divadla Archa: 290 Kč, 240 Kč student/senior - stejná cena i při zakoupení lístku na místě
Ticketpro: 325 Kč, 275 Kč student/senior
Ticketportal: 320 Kč

Více informací najdete na webu:
www.thetaptap.cz
www.partynakoleckach.cz

Lucie Šplíchalová

Klíčová slova: