Partnerství a spolupráce ve zlepšování života s demencí

Už nyní můžete zasílat přihlášky k účasti na konferenci Pražské gerontologické dny 2024, která proběhne ve dnech 2. a 3. října 2024 v hotelu Duo na pražském Střížkově. Termín pro zaslání abstrakt je 31. května.

Jednou z prvních rad, kterou od nás dostávají lidé s demencí i jejich rodinní pečující, je, aby nezůstávali na život s demencí sami. Kromě mobilizace rodiny a dalších neformálních sociálních sítí je nutné také nalézt profesionální pomoc.

Spolupráce rodin a profesionálů, stejně jako mezioborová spolupráce jsou jedním ze základních kamenů poskytování kvalitních služeb a jsou nutným základem udržování (a zvyšování) kvality života lidí s demencí. Cílem konference je přispět k tomu, aby se potenciál spolupráce podařilo co nejlépe využít jak v sociálních, tak ve zdravotních službách.

První den Pražských gerontologických dní (PGD) bude také letos věnován přednáškám. Druhý den proběhnou workshopy, které nám umožní probrat dané téma do ještě větší hloubky.

Na PGD se můžete přihlašovat už dnes prostřednictvím stránky konference. Najdete zde také důležité termíny. Zájemci o aktivní účast mohou zasílat abstrakta svých příspěvků do 31. května 2024. Formulář pro přihlášení abstrakt najdete taktéž na stránce konference.

Stejně jako v jiných letech nabízíme také zvýhodněnou včasnou registraci (přihlašte se prosím do 17. července 2024) a snížené poplatky pro lidi s demencí, rodinné pečující, naše kontaktní místa, anebo studenty.

Konferenci pořádá Česká alzheimerovská společnost s partnery a je určena sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách, lékařům, všeobecným sestrám, zdravotně sociálním pracovníkům, ergoterapeutům či fyzioterapeutům, ale i laikům z řad lidí s demencí či jejich pečujících.

Miluše Margarjanová

 

 

Klíčová slova: